Manşet Siyaset

Tekin: Kapalıçarşı, Bağdat, İstiklal Caddeleri… Her yerde çok büyük sorun var

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Kadıköy’deki salı pazarını ziyaret ederek vatandaşların ve pazarcıların geçim sıkıntılarını ve sorunlarını dinledi.

Sözcü’nün haberine göre pazardaki vatandaşlar, “Kasabın önünden geçemiyoruz” diyerek şikayetlerini dile getirdi. CHP’li Tekin ise “İnsanlar patates, soğan, temel gıda ihtiyaçlarını alabilecek durumda değil. İnsanlar eti çoktan unuttu zaten” ifadelerini kullandı.

Ekonomide pandemiden önce de çok büyük sorun olduğunu, pandeminin tuz biber ektiğini belirten Tekin şöyle dedi:

Türkiye’nin hangi işlek caddelerine bakarsanız, dünyadaki birçok vatandaşın uğrak yeri olan Kapalıçarşı’nın şu anda hangi sefalette olduğunu biliyoruz. Bağdat Caddesi, İstiklal Caddesi, Bursa Çekirge… Her yere baktığınızda çok büyük sorun var. Gelin bu yarayı iyileştirelim. ‘Bu yarayı iyileştirmeyelim, bunu görmeyiverelim’ derseniz, ‘Bunu kapatalım’ derseniz, bu sefer kansere çevirirsiniz.

Birçok esnafın kepenk kapattığını ifade eden Tekin şöyle devam etti; “Çok büyük bir işsizlik var, yoksulluk var, ne yazık ki ciddi bir gıda sorunu var. Bütün bunları görmezlikten geldiğiniz zaman olmaz.

İlgili yazılar