Otomotiv Şirket haberleri

Türk Traktör’ün satışları COVID-19 çeyreğinde sadece yüzde 10 düştü

Türk Traktör’ün toplam traktör satış hacmi, ikinci çeyrekte % 10 düşüşle 5.4 bin adede geriledi. Yurt içi satış hacmindeki % 84’lük artışa karşın, ihracat tarafında yıllık bazda % 41 daralma yaşandı.

Yurt içi satışlar ikinci çeyrekte düşük baz etkisinden faydalandı ve ertelenmiş talep nedeniyle güçlü seyrini sürdürdü. Oyak Yatırım ikinci çeyrekte buna paralel olarak net satış gelirlerinin yıllık bazda % 10 artarak 1,010 milyar TL’ye yükselmesini bekliyor. Oyak Yatırım’ın FAVÖK’e dair beklentisi, geçen yılın aynı çeyreğindeki 92 milyon TL’den 125 milyon TL’ye yükselmesi yönünde.

Net kârın ise operasyonel başarıya ek olarak ve daha düşük finansman giderlerinin etkisiyle yıllık bazda % 372 artışla 65 milyon TL’ye yükselmesi öngörülüyor.

UYARI Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar