Manşet Sigorta Şirket haberleri

Ak Sigorta’dan beklentinin altında kâr; Deniz Yatırım: Tut

Ak Sigorta ikinci çeyrek finansal sonuçlarında 169 milyon TL net kâr açıkladı. Şirketin karı yıllık bazda yüzde 88 çeyreksel bazda ise yüzde 89 arttı. Bu dönemde özsermaye kârlılığı yüzde 81 olarak gerçekleşti. 

Ak Sigorta kârı için piyasa eklentisi ise sadece üç katılımcı ile 180 milyon TL idi. Deniz Yatırım, diğer gelir/gider kalemleri içerisinde yer alan şüpheli ticari alacak karşılığının yüksek olmasının açıklanan net kâr rakamını beklentinin altına çektiğini belirtti. 

Aracı kurum, “Açıklanan finansalların hisse fiyatı üzerinde belirgin bir etkisi olmayacağını düşünüyoruz” öngörüsünde bulundu ve “TUT olan tavsiyemizi sürdürüyor ve hedef fiyatımızı hisse başına 9.26 TL’den 9.15 TL’ye düşürüyoruz” dedi.

UYARI Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar