Dolar/TL Manşet

Setser: Ekim ayı TL için riskli

Financial Times gazetesinin görüştüğü Amerikan düşünce kuruluşu Council on Foreign Relations’dan (Dış İlişkiler Konseyi) Brad Setser, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın döviz rezervlerinin kritik seviyeye yaklaştığını savunarak, yüklü dış borç ödemelerinin bulunduğu Ekim ayına dikkat çekti.

Financial Times, döviz borcu geri ödemelerinin artacağı Ekim ayında Amerika’da başkanlık seçimine geri sayımın gerçekleşeceğine hatırlatarak, bu iki olgunun piyasalarda çalkantıya yol açabileceğini belirtti.

Gazeteye konuşan Brad Setser, Türkiye’nin dış borç çevirme oranında yaşanabilecek hafif bir düşüşün bile Merkez Bankası’nın döviz rezervlerini kritik seviyeye düşürebileceği uyarısı yaptı.

UYARI Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar