Manşet Perakende Şirket haberleri

Şok salgında cirosunu yüzde 30 artırdı, zarar etmekten kurtuldu

Şok Marketler, ikinci çeyrekte 50,4 milyon TL ana ortaklık net dönem karı açıkladı. Şirket bir önceki yılın aynı döneminde 24,4 milyon TL ana ortaklık net dönem zararı kaydetmişti. 

Şok’un satış gelirleri yıllık yüzde 30,9 oranında artarak 5.225 milyon TL’ye çıkarken, brüt kar yüzde 26,8 oranında artarak 1.212 milyon TL’ye yükseldi. Operasyonel giderler ise yüzde 28,1 oranında artarak 894,1 milyon TL oldu. 

Ziraat Yatırım’ın analizine göre diğer faaliyetlerden 118,4 milyon TL gider kaydeden şirketin faaliyet karı 199,8 milyon TL’ye ulaştı. Şirketin geçen yılın aynı döneminde faaliyet karı 112,9 milyon TL idi. 

İkinci çeyrek FAVÖK’ü yüzde 18,3 artışla 486,8 milyon TL olurken FAVÖK marjı 1 puan azalışla yüzde 9,3 seviyesinde gerçekleşti. 3,5 milyon TL yatırım faaliyetlerinden gelir kaydedilirken, şirketin ikinci çeyrekteki finansman gideri 141,4 milyon TL oldu. Böylece şirketin ana ortaklık payına düşen net dönem karı 50,4 milyon TL olarak gerçekleşti.

İkinci çeyrek kar rakamıyla birlikte şirketin Ocak-Haziran dönemi ana ortaklık net dönem karı 55,7 milyon TL olarak gerçekleşti. 2019’un aynı dönemindeki ana ortaklık net dönem zararı 121,8 milyon TL idi.

UYARI! Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar