Hisse önerileri Manşet Perakende

Borsa İstanbul’un lokomotifi haline gelen BİM doludizgin büyüdü

BİM, Koronavirüs salgını nedeniyle karantina ve kısıtlamaların uygulandığı ikinci çeyrekte (Nisan, Mayıs, Haziran) kârını yüzde 100’den fazla artırıp  697 milyon TL’ye çıkardı. Piyasa beklentisi 465 milyon TL’ydi. 

BİM’in net satışları yıllık bazda yüzde 37 artarak 14 milyar TL’ye yükseldi.  

Şirketin mağaza satışları yıllık bazda yüzde 41 arttı. Günlük ortalama müşteri trafiğini COVID-19 salgını nedeniyle yüzde 16 azalırken günlük ortalama sepet büyüklüğünün yüzde 66 arttı. Yani müşteri daha az geldi ama sepetini geçen yıla göre yüzde 66 daha fazla doldurdu.

Şirket 2020 yılında ciroda yüzde 32 artış beklediğini de açıkladı. 

Yatırım şirketleri ne diyor?

Oyak Yatırım: Hisse için tavsiyemizi hisse başı 83 TL fiyatla (önceki TL78) Endeks Üzeri Getiri’ye yükseltiyoruz. 

UYARI! Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar