Güncel Hisse önerileri Telekom

Goldman Sachs, “Türk Telekom değerinin altında” diyerek “Al” verdi

Uluslararası yatırım bankası Goldman Sachs, Türk Telekom’la ilgili raporunda, şirket hisse senedinin son 3 ayda dolar bazında yüzde 7 değer yitirdiğine dikkat çekti. Goldman Sachs, değer kaybının “haksız” olduğunu 4 gerekçeyle savundu: Türk Telekom dayanıklı bir şirket, şiretin borçları azalıyor, bilançosu güçleniyor, enflasyonu yansıtan fiyatlamayı içeren güçlü operasyonel faaliyet, güçlü nakit akışı.

Goldman Sachs, Türk Telekom’un mobil ve genişbant internet gelirlerindeki artışın enflasyonun üzerinde kalmaya devam edeceği öngörüsünde bulundu.

Mavi – CPI: Tüketici enflasyonu
Kırmızı: Genişbant internet gelir büyümesi
Lacivert: Mobil gelir büyümesi

UYARI Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar