Manşet

Koronavirüs kırtasiyecileri krize sürükledi

Salgın döneminde olumsuz etkilenen kırtasiyeciler, acil destek verilmesi için çağrı yaptı. Okulların kapanması nedeniyle zor günler geçiren kırtasiyeciler düşük faizli kredi verilmesini talep etti.

BirGün’ün haberine göre Konak’ta kırtasiye işletmecisi olan Zafer Özoran, maddi sıkıntıların had safhaya ulaştığını belirtti:

Günlük satışlarım çok düştü. Elimde bir sürü ürün var ancak borçlarım çok fazla. Okullar açılacak diye hazırlıklarımızı yapmıştık ve elimizde kalan son parayı da oraya harcadık. Tamamen çaresiz durumdayız. Borçlarımıza, vergilerimize bir erteleme geleceğine inanıyorum.

Karşıyaka’da kırtasiyecilik yapan Vural Yıldız şöyle konuştu: “Uzaktan eğitim olunca insanlar doğal olarak defter, kalem bile almıyor. Kitap alanlarda artık internet üzerinden sipariş veriyorlar. Dükkânımı günde 4-5 saat açık tutuyorum. Biz kırtasiyecilere de gerekli destek verilmeli. Benim dükkânım kira, vergi veriyorum bir sürü rutin giderim var. Bunlar için belirli bir destek alabilirsek bizlerde az da olsa rahatlayabiliriz.”

İlgili yazılar