Güncel

İTO Başkanı: İstanbul Formula 1 ile yeni start alacak

Formula 1’in gerçekleştiği İstanbul Park Yarış Kompleksi’nin ortakları arasında bulunan İstanbul Ticaret Odası’nın Başkanı Avdagiç, İstanbul’un yeniden yarış takvimine eklenmesi için büyük çaba gösteren Intercity şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak’ı tebrik etti.

İstanbul Park’ın, Formula 1 yarışları için dizayn edilmiş dünyanın en özel ve pilotların da yarışmaktan çok keyif aldıkları pistlerden biri olduğunu belirten Avdagiç, şunları kaydetti:

“Formula 1 pilotları, İstanbul Park’ın nefeslerini kesen meşhur 8’inci virajında, İstanbul’un tanıtımı için dönecekler. Pandemi dünya çapında sürerken İstanbul, Formula 1 yarışları ile tanıtımda yeni bir start alacak. Formula 1’in otoritelerin dünyanın en iyi pistlerinden biri olarak gösterdiği İstanbul Park’a yani has mekanına dönüyor. Artık nefeslerimizi tuttuk. İstanbul Park’ın emsalsiz pisti, Formula 1 araçlarının saatte 321 kilometreyi bulan hızını ve efsane motor sesini çok özledi. Yarış severler, pandemi günlerinde Formula 1’in motor sesleriyle moral bulacak.”

İlgili yazılar