Borsa Güncel Hisse önerileri

F/K, PD/DD, FD/FVAÖK oranlarına göre ucuz ve pahalı hisseler

Osmanlı Menkul tarafından sunulan EquityRT programından alınmış Fiyat Kazanç F/K, Piiyasa değeri defter değeri PD/DD ve Firma Değeri / Faiz Vergi ve Amotisman Öncesi Kâr FD/FVAÖK oranlarına göre ucuz ve pahalı hisseleri çıkardı.

Kanalfinans’ın haberine göre tabloyu incelerken şu noktalara dikkat etmek gerekiyor:

Özsermayesi eksi olan şirketlerin hisselerini almak, tutmak çok risklidir. Bu şirketlerin iflas riski bulunmaktadır. Bu şirketlerin PD/DD oranı negatif olup anlamlı değildir.

Zararda olan şirketler için F/K oranı negatif olup anlamlı değildir.

Finans kurumları için FD/FVAÖK oranı hesaplanmamaktadır.

F/K, PD/DD ve FD/FVAÖK oranları ne kadar küçük ise şirket o kadar ucuzdur.

MenkulF/KPD/DDFD/FVAÖKOrtalama Temettü Verimi (%) – 5 Yıl
ACSEL18,042,9116,381,33
ADEL-86,623,1214,525,01
ADESE-32,240,78-69,880,00
AEFES11,800,917,432,89
AFYON-42,703,6256,640,00
AGHOL-26,010,795,741,18
AGYO18,131,13325,720,00
AKBNK4,500,44 2,08
AKCNS42,872,5011,877,63
AKENR-1,693,2821,830,00
AKFGY-15,880,8332,730,00
AKGRT4,962,40 6,73
AKMGY29,609,2228,499,24
AKSA11,781,556,769,14
AKSEN8,110,925,010,00
AKSGY17,820,4217,208,92
AKSUE2.501,659,2128,780,00
AKYHO-10,423,71-20,063,21
ALARK5,871,4710,115,10
ALBRK26,610,52 2,50
ALCAR40,602,8242,404,08
ALCTL14,602,497,370,00
ALGYO2,430,6431,183,32
ALKA10,614,389,116,76
ALKIM13,895,5010,824,81
ALMAD7,563,18-16,190,00
ANACM8,181,425,752,61
ANELE-206,121,0842,742,32
ANHYT6,852,53 6,40
ANSGR7,081,34 3,13
ARCLK13,931,497,132,35
ARDYZ18,925,5416,690,28
ARENA24,092,2711,021,51
ARMDA232,576,5842,400,00
ARSAN7,211,1238,450,00
ARTI-12,5124,75-74,760,00
ASELS9,862,5312,260,42
ASUZU230,202,3016,101,65
ATAGY-13,062,56-40,380,00
ATEKS429,190,9524,720,81
ATLAS8,262,013,801,20
ATSYH61,157,37-152,760,00
AVGYO3,940,7933,730,00
AVHOL34,662,4921,710,00
AVISA10,715,11 2,75
AVOD67,775,3924,300,00
AVTUR15,511,21135,980,00
AYCES-2.427,268,17191,570,00
AYEN-27,752,1117,480,00
AYES31,492,6011,284,00
AYGAZ-79,001,6810,409,16
BAGFS56,541,746,690,10
BAKAB22,592,169,173,24
BALAT56,498,5161,490,00
BANVT-50,812,3211,040,00
BASCM-68,831,3816,344,22
BAYRK38,703,3319,75 
BERA29,691,779,190,00
BEYAZ51,565,5237,050,19
BFREN149,6141,83130,703,65
BIMAS23,818,4411,142,31
BIZIM27,596,522,840,52
BJKAS-1,70 -19,220,00
BLCYT7,281,948,382,87
BMELK-41,562,4221,200,00
BNTAS15,601,8018,670,75
BOSSA16,993,2110,415,86
BRISA18,253,568,911,54
BRKO-5,170,97-25,010,00
BRKSN401,693,6140,610,00
BRMEN-1,46 -51,520,00
BRSAN-48,720,5921,955,24
BRYAT31,621,23 2,19
BSOKE-2,746,03-62,940,83
BTCIM-2,621,34252,300,99
BUCIM104,331,7334,552,54
BURCE-44,472,6947,710,00
BURVA-745,2477,09192,250,00
CASA66,472,8251,880,00
CCOLA10,361,596,421,89
CELHA-11,389,33214,554,34
CEMAS78,041,8374,890,00
CEMTS23,072,4824,891,37
CEOEM244,582,51-24,390,00
CIMSA60,761,1811,985,80
CLEBI456,425,738,176,48
CMBTN-22,255,4789,640,00
CMENT-31,954,00-55,170,00
COSMO16,918,958,710,00
CRDFA23,192,38 17,96
CRFSA-32,15 21,550,00
CUSAN55,042,6519,663,21
DAGHL45,194,12 0,00
DAGI85,574,8132,900,00
DARDL5,1740,4910,640,00
DENCM-56,821,7234,030,00
DENGE-4,215,5630.072,310,00
DERAS52,633,7224,970,42
DERIM-75,622,9526,610,00
DESA49,233,668,970,00
DESPC12,122,5015,318,46
DEVA8,963,078,180,32
DGATE13,332,6516,863,22
DGGYO137,114,3143,960,00
DGKLB-12,11 17,030,00
DIRIT-17,834,44152,090,00
DITAS-90,6014,3079,961,65
DMSAS-75,943,0620,524,05
DNISI26,234,3517,74 
DOAS9,552,266,445,97
DOBUR-66,6221,54-69,165,28
DOCO-8,603,086,741,37
DOGUB-46,486,16-59,230,00
DOHOL7,840,775,312,22
DOKTA181,2945,6743,631,38
DURDO-76,055,3613,430,00
DYOBY20,603,265,610,00
DZGYO34,511,74196,100,00
ECILC18,531,0625,938,21
ECZYT17,590,87-353,828,63
EDIP-17,281,1026,490,00
EGCEY-51,061,02-65,230,00
EGCYH23,7513,09-57,860,00
EGCYO-3,547,48 0,00
EGEEN13,894,3210,785,56
EGGUB16,024,159,592,48
EGPRO29,093,409,342,35
EGSER12,321,387,815,14
EKGYO9,930,488,512,97
EKIZ12,927,76-61,790,00
EMKEL47,191,925,881,69
EMNIS-12,41 -182,650,00
ENJSA7,981,485,676,90
ENKAI10,270,869,253,51
EPLAS13,663,8113,160,00
ERBOS12,011,4011,794,54
EREGL17,330,916,607,70
ERSU199,994,051.251,770,00
ESCOM22,393,04-178,630,00
ETILR-96,07140,23-88,360,00
ETYAT7,801,523,011,86
EUHOL27,952,29-175,180,00
EUKYO8,191,281,721,81
EUYO6,861,271,631,86
FADE-75,993,06  
FENER-18,45 -143,330,00
FLAP51,781,88-41,510,00
FMIZP57,3740,9268,647,86
FONET27,446,6622,200,00
FORMT-11,044,72-26,570,18
FRIGO26,107,2913,690,00
FROTO16,217,7410,916,07
GARAN4,880,48 2,08
GARFA95,054,80 0,00
GEDIK11,074,709,502,78
GEDZA14,672,7111,110,51
GENTS26,441,8412,554,27
GEREL-65,804,4044,270,00
GLBMD23,323,7114,240,00
GLRYH12,515,208,750,00
GLYHO-5,321,5414,740,64
GOLTS27,711,5913,002,47
GOODY5,641,495,812,39
GOZDE3,900,86422,500,00
GRNYO62,892,2321,783,61
GSDDE-14,451,3928,470,00
GSDHO14,090,618,714,94
GSRAY-43,62 20,560,00
GUBRF-1.033,0416,3924,440,75
GYHOL1,951,6047,200,00
HALKB4,400,30 1,42
HATEK9,110,8260,262,94
HDFGS6,031,755,190,66
HEKTS21,574,9417,194,65
HLGYO7,070,9033,210,48
HUBVC106,689,62-451,930,00
HURGZ-15,401,79-11,250,00
ICBCT63,694,82 0,00
IDEAS27,775,00963,730,73
IDGYO236,028,2757,450,00
IEYHO-220,602,1133,970,00
IHEVA17,662,0219,230,00
IHGZT342,463,81-156,090,00
IHLAS-79,561,7658,350,00
IHLGM25,431,84-229,670,00
IHYAY286,495,85-168,430,00
INDES7,261,755,107,32
INFO18,376,637,262,89
INTEM20,5813,2175,270,00
IPEKE7,392,391,600,00
ISATR109.527,6311.587,85 0,01
ISBIR26,314,589,530,75
ISBTR27.840,042.945,43 0,02
ISCTR3,360,36 2,87
ISDMR15,521,099,009,65
ISFIN27,702,05 1,47
ISGSY331,302,37257,801,27
ISGYO5,420,4313,833,67
ISMEN5,422,162,6210,57
ISYAT12,582,046,8714,88
ITTFH-10,831,6472,130,00
IZFAS56,863,7415,270,00
IZMDC-11,72 42,920,00
IZTAR-30,012,83-72,370,00
JANTS24,097,9426,625,06
KAPLM538,994,9817,580,00
KAREL10,302,427,230,00
KARSN475,644,0818,370,00
KARTN24,434,2316,931,38
KATMR-14,144,3210,390,00
KCHOL5,660,9229,202,04
KENT1.180,74193,38676,230,24
KERVN-0,86 84,420,00
KERVT35,454,359,850,00
KFEIN23,992,339,690,45
KLGYO-2,711,27-4,700,00
KLMSN20,541,9211,101,59
KLNMA90,2914,50 0,01
KNFRT26,842,6314,350,00
KONYA-19.088,838,04232,392,60
KORDS10,040,959,133,96
KOZAA6,251,561,600,00
KOZAL6,391,833,380,70
KRDMA-18,031,7915,513,28
KRDMB-12,481,2411,683,19
KRDMD-10,021,009,983,50
KRGYO155,872,81-298,950,00
KRONT38,297,0569,500,25
KRSTL52,971,7124,190,00
KRTEK45,523,3814,560,00
KSTUR80,1918,9255,886,08
KUTPO37,223,1270,291,27
KUYAS-24,364,57-665,910,48
LIDFA16,661,58 11,44
LINK25,196,2323,420,18
LKMNH21,673,329,732,38
LOGO22,915,4613,990,47
LUKSK196,133,1926,580,00
MAALT40,945,92389,420,00
MAKTK79,763,7527,540,00
MARKA44,631,1410,410,00
MARTI-1,09 45,580,00
MAVI153,774,335,610,37
MEGAP23,198,4020,380,00
MEMSA-8,762,01-64,920,00
MEPET166,331,4210,250,63
MERIT37,754,6835,060,00
MERKO-16,4115,5154,480,00
METRO4,670,89-207,950,00
METUR-31,8464,2018,810,00
MGROS-17,81141,675,420,00
MIPAZ10,833,64-441,530,00
MMCAS311,2975,22361,380,00
MNDRS-9,669,0115,690,00
MPARK33,9614,347,230,00
MRGYO129,520,5855,400,00
MRSHL210,5339,3271,020,00
MSGYO13,111,9458,911,39
MTRYO7,081,211,113,14
MZHLD11,4320,869,880,00
NATEN11,282,8341,280,00
NETAS-29,831,7320,040,00
NIBAS142,9010,82-285,730,54
NTHOL-17,550,3212,700,00
NUGYO-9,5311,6366,540,00
NUHCM7,091,999,218,63
ODAS-5,341,8312,420,23
OLMIP-31,464,52180,320,00
ORGE8,001,816,830,73
ORMA-8,531,128,040,22
OSMEN9,674,593,000,70
OSTIM25,281,8310,410,00
OTKAR10,655,8810,493,49
OYAKC-1.114,304,87202,8710,60
OYAYO27,874,21 1,15
OYLUM56,722,4821,210,00
OZBAL-62,195,3117,470,00
OZGYO-12,821,41-45,580,00
OZKGY3,090,564,570,00
OZRDN-28,105,5538,151,82
PAGYO10,480,5311,3310,16
PAPIL56,976,02-404,650,28
PARSN-82,512,0022,950,00
PEGYO-31,691,84-126,020,00
PEKGY13,171,9158,110,00
PENGD-36,333,8074,710,00
PETKM19,471,8711,334,20
PETUN12,151,379,928,29
PGSUS-45,531,026,040,00
PINSU-8,7912,3221,620,00
PKART35,394,4323,350,00
PKENT76,5235,8053,390,00
PNSUT16,860,8210,545,57
POLHO26,931,6621,710,85
POLTK98,9923,4363,842,60
PRKAB43,954,7723,991,84
PRKME25,680,9831,886,39
PRZMA35,272,1029,010,00
PSDTC14,312,9319,9011,63
QNBFB88,0913,53 0,14
QNBFL136,8515,54 0,00
RALYH79,1112,9779,520,00
RAYSG29,477,45 0,00
RHEAG-83,564,54-27,090,00
RODRG22,452,4712,770,00
ROYAL-7,1524,59102,543,65
RTALB59,9216,6781,950,00
RYGYO2,300,7410,780,00
RYSAS-57,2138,177,660,00
SAFKR39,993,4521,762,34
SAHOL3,910,4635,922,93
SAMAT-12,324,2915,610,00
SANEL47,264,85-24,721,20
SANFM21,074,7511,890,00
SANKO22,322,4080,854,86
SARKY31,012,7215,324,40
SASA18,094,9947,471,90
SAYAS-296,498,8926,530,00
SEKFK135,862,59 1,16
SEKUR-130,622,159,810,00
SELEC8,611,607,462,47
SELGD10,641,37-51,810,00
SERVE-25,451.181,73-227,960,00
SEYKM20,735,7423,950,56
SILVR-53,644,2517,290,51
SISE9,580,947,523,10
SKBNK-4,230,85 0,00
SKTAS-4,978,9727,090,00
SMART37,164,1815,170,00
SNGYO-6,7113,1612,074,09
SNKRN-6,4391,67-16,510,00
SNPAM79,029,1055,930,25
SODA6,201,135,754,99
SODSN25,8110,7020,689,23
SOKM-62,56209,925,070,00
SONME70,404,77164,850,49
SRVGY19,942,2335,690,40
SUMAS28,395,8320,924,03
TACTR-104,675,75-293,400,00
TATGD15,522,4610,222,25
TAVHL6,250,699,895,86
TBORG10,173,355,463,65
TCELL9,621,623,426,87
TDGYO53,513,7740,040,00
TEKTU-8,670,5544,020,00
TGSAS18,202,7412,670,72
THYAO10,560,369,540,00
TIRE54,005,0516,830,00
TKFEN15,011,034,773,78
TKNSA-7,45 3,850,37
TKURU-214,23 -888,440,00
TLMAN10,874,498,7514,21
TMPOL14,473,4911,460,00
TMSN-47,151,2349,560,00
TOASO8,493,306,476,60
TRCAS-6,242,57177,261,67
TRGYO4,580,4415,061,75
TRKCM12,330,8212,403,79
TSGYO43,084,66237,890,00
TSKB4,740,55 1,90
TSPOR-31,58 11,090,00
TTKOM7,312,253,451,20
TTRAK21,556,5711,584,83
TUCLK-315,941,8315,810,00
TUKAS22,168,2617,400,00
TUPRS-8,341,9932,267,41
TURGG354,703,91-302,320,00
TURSG19,614,18 0,00
UFUK-35,242,48179,280,00
ULAS15,992,56-40,290,00
ULKER9,301,546,211,09
ULUSE74,9610,1166,602,75
ULUUN24,132,507,670,89
UMPAS-0,483,47-3,881,67
USAK126,031,106,760,00
UTPYA-13,444,0915,630,00
UZERB-110,1336,22-134,880,00
VAKBN3,150,36 0,78
VAKFN11,592,40 0,00
VAKKO45,153,216,981,84
VANGD19,802,11-372,840,00
VERTU9,541,91-62,153,79
VERUS44,607,991.387,200,39
VESBE8,632,425,749,07
VESTL6,371,274,630,00
VKFYO1.354,5114,54758,280,00
VKGYO11,461,10234,130,00
VKING-6,85 17,850,00
YAPRK34,085,8017,790,39
YATAS17,973,187,230,00
YAYLA39,842,02118,120,00
YBTAS-101,0310,15-105,771,57
YESIL2,320,49-707,210,00
YGGYO6,740,9012,527,77
YGYO-1,29 218,390,00
YKBNK4,660,39 0,45
YKGYO47,052,32-224,260,00
YKSLN56,344,1435,630,00
YONGA723,5332,09244,371,26
YUNSA127,284,1715,251,60
YYAPI-9,180,76-58,650,00
ZOREN-66,652,239,720,00

UYARI Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar