Borsa Gayrimenkul Manşet

Nurol GYO’da manipülasyona SPK müdahale etti

Borsa İstanbul, Nurol Gayrimenkul hisselerinde tarihinden itibaren 21 Eylül’den itibaren 1 ay süreyle mevcut açığa satış yasağına ilave olarak “kredili işlem yasağı” ve “brüt takas” önleyici tedbirleri uygulanmasına karar verdi.

Ayrıca Harun Reşit Okyay ile Nuri Budakoğlu için de “Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı”, “Brüt Takas” ve “İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması” kararları alındı.

Borsa İstanbul’dan yapılan açıklama şöyle:

Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi’nin 5. ve 6. maddelerindeki hükümler çerçevesinde Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında, piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (NUGYO.E) payında 21/09/2020 tarihinden itibaren 1 ay süreyle mevcut açığa satış yasağına ilave olarak “kredili işlem yasağı” ve “brüt takas” önleyici tedbirleri uygulanacaktır.

NUGYO payında tedbirin uygulanacağı son tarih 20/10/2020’dir. Ayrıca Yönerge’nin 5. maddesi çerçevesinde, NUGYO.E payının piyasasında Yönerge’nin 6. maddesinde belirtilen emir ve işlemleri nedeniyle aşağıda adı belirtilen yatırımcılar hakkında Borsamız Pay Piyasası’ndaki emir ve işlemlerine yönelik olarak 21/09/2020 tarihinden itibaren 3 ay süreyle “Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı”, “Brüt Takas” ve “İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması” önleyici tedbirleri uygulanacaktır.

Yatırımcı Adı ve Soyadı
MKK Sicil Numarası
HARUN REŞİT OKYAY 35727238
NURİ BUDAKOĞLU 45055872

Tedbirin uygulanacağı son tarih 18/12/2020’dir.

İlgili yazılar