Borsa Enerji Manşet

Kontrolmatik, 12-13 Ekim günlerinde halka arz oluyor

2008 yılında yerli sermaye ile kurulmasının ardından bir Türk  markası olan Kontrolmatik’in, 6.250.000 TL nominal payları sermaye  artırımı, 1.000.000 TL nominal payları ise ortak satışı yoluyla halka  arz edilecek. Halka arz sonrası çıkarılmış sermayesinin yüzde 20’sinin BIST Ana Pazar’da işlem görmesi bekleniyor.

Sabit Fiyatla Talep Toplama yöntemiyle “sadece” Gedik Yatırım aracılığıyla  gerçekleşecek arzın talep toplama tarihleri ise 12-13 Ekim’de olacak.Halka arz fiyatı 6,90 TL olarak belirlenirken, halka arz büyüklüğü ise 50 milyon TL olacak.


Kontrolmatik Yönetim Kurulu Başkanı Sami Aslanhan, yalnızca Türkiye’de değil, dünya genelinde de küresel devlere rakip olduklarını  ve yerli bir şirket olarak önemli projelere imza atmanın gururunu  yaşadıklarını belirterek, “Halka arza giderek şeffaflaşma ve prestij  odaklı bir adım atmayı hedefledik. Halka arzdan elde edilecek fon  kaynaklarını ise AR-GE, yeni yatırımlar, ihracata yönelik faaliyetler  ve işletme sermayesi ihtiyacı için kullanacağız. Yatırımlarına akıllı  mühendislik çözümleriyle değer katmak isteyen tüm yatırımcılarımız  için, 24 ülkeye teknoloji ihraç eden Kontrolmatik şirketimizi halka  arz ediyoruz” dedi.

Kuruluşundan bu yana Kontrolmatik olarak sadece Türkiye’de değil  aynı zamanda Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da 24 ülkede 300’ün üzerinde  proje gerçekleştirdiklerini belirten Aslanhan, “Türkiye’de kamu ve  özel sektör ile çok önemli projelere imza atarken, dünya genelinde de  bir Türk şirket olarak kendimizi kanıtladık. 5 ülkede (Türkiye, Irak, Kenya, Kuveyt, Gine) proje ofisimiz bulunuyor. Şimdiye kadar  yaptığımız projeler enerji, madencilik, endüstriyel tesis ve ulaşım  sektörü gibi çok geniş bir yelpazede ve Türkiye’nin kendi alanında  mühendislik ve anahtar teslim projelerde önde gelen firmasıyız”  sözlerini kullandı.

Halka arza ilişkin olarak Aslanhan, “Halka arz edilecek payların  yüzde 50’si yurtiçi bireysel yatırımcılara, kalanı ise yurtiçi ve  yurtdışı kurumsal yatırımcılara tahsis edilmesi planlanıyor. Talepler 12-13 Ekim Pazartesi ve Salı günleri 6,90 TL sabit fiyatla sadece Gedik Yatırım aracılığıyla toplanacak” dedi.İlgili yazılar