Borsa Sigorta

Anadolu Hayat Emeklilik, BIST Sürdürüleibirlik Endeksi’ne giren ilk hayat sigortası şirketi oldu

Şirketlerin çevresel, sosyal, kurumsal yönetim, insan ve çalışan hakları ile şeffaflık konularında uluslararası sürdürülebilirlik kriterlerine göre değerlemeye tabi tutulduğu BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne Anadolu Hayat Emeklilik de dahil oldu. Aralık 2020 – Ekim 2021 döneminde, Borsa İstanbul’da işlem gören ve kurumsal sürdürülebilirlik performansları üst seviyede olan 58 şirket endekste yer alacak. Türkiye’nin ilk hayat sigortası şirketi olarak 1990 yılında kurulan Anadolu Hayat Emeklilik, 30. yılını kutladığı 2020 yılında önemli bir başarıya daha imza atarak hayat ve emeklilik, hayat dışı ve reasürans alanlarından oluşan Türk Sigorta Sektörü’nden endekse kabul edilen ilk şirket oldu.

Bu yıl BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer alarak sektörde bir ilki gerçekleştirdiklerini dile getiren Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Yılmaz Ertürk, “Koronavirüs salgınının dünyada ve Türkiye’de iktisadi ve sosyal hayatı olumsuz etkilediği bir dönemden geçiyoruz. 30. kuruluş yıl dönümümüzde; büyüme, pazar payı ve piyasa değeri açısından yılın ilk dokuz aylık döneminde başarılı sonuçlar elde ettik. BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne kabul edilerek bu başarılara bir yenisini daha eklemiş olduk” dedi.

Ertürk şöyle devam etti:

“BIST Sürdürebilirlik Endeksi’nde Türkiye İş Bankası, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası ve Şişecam’ın ardından İş Bankası Grubu’na bağlı dördüncü şirket olarak yer almaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyuyoruz. Bireylerin geleceklerini güvence altına alma, ihtiyaçlarını karşılayan finansal çözümler sunma ve uzun vadeli ve istikrarlı emeklilik fonları yaratma hedefiyle tüm iş süreçlerimizde sürdürülebilirliği esas alıyoruz. ‘Sürdürülebilir Gelecek’ için sorumlu yatırım anlayışını gözeterek, uzun vadede ekonomik, çevresel ve sosyal değer yaratırken, sektörümüze de öncülük etmeye devam edeceğiz.”

İlgili yazılar