Gıda Şirket haberleri

Frigo-Paktan hissedeki değer kaybına “Performansımızla ilgisi yok” isyanı

Frigo-Pak, hissede yaşanan değer kaybına, “Şirketimiz 2013-2019 yılları arasında bütün olumsuz şartlara rağmen satışları kümülatif % 314 büyüme sağlamıştır. Hisselerimizin değer kaybı şirketimiz performansı ile ilgili değildir” diye isyan etti.

Açıklamada, stratejik ortaklık arama sebebinin ihtiyaçtan değil, uzun vadede şirketin kuvvetlenmesini sağlayacak bir ortakla işbirliği yapma arayışından kaynaklandığı belirtildi.

Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

1.       Şirketimiz 2013-2019 yılları arasında bütün olumsuz şartlara rağmen satışları kümülatif % 314 büyüme sağlamıştır.  Bu gün itibarı ile de satışlarımız 2020 yılında %24 büyüme sağlamıştır. Yıllık kesin rakamı da Ocak ayının ikinci yarısında açıklayacağız.  Yani hisselerimizin değer kaybı şirketimiz performansı ile ilgili değildir.

2.      Stratejik ortaklık için ise görüşmeler yapılmış ve yapılmaya devam edecektir. Ancak şunu söylemek isteriz ki stratejik ortaklık arama sebebimiz ihtiyaçtan değil, uzun vadede şirketimizin kuvvetlenmesini sağlayacak bir ortakla işbirliği yapmaktır.  Bu güne kadar şirketimizin büyüme, yatırım, ve müşteri odaklı prensiplerine uygun bir ortak profiline rastlanamamıştır.  Böyle bir ortak bulunup, ana konularda mutabakat sağlandığında tabii ki açıklama yapılacaktır.

3.      Doysan hisselerinin satışı tamamen icra dairesi ve Garanti BBVA  uhdesinde olup bizim ilgimiz ve söz hakkımız yoktur. Bu konu ile ilgili yatırımcılarımızın aracı kurumlarıyla temasa geçmesini tavsiye ederiz.

İlgili yazılar