Hisse önerileri

Goldman Sachs’ın Coca Cola İçecek’te hedef fiyatı 69.4 TL

Amerikan yatırım bankası Goldman Sachs’ın Borsa İstanbul’da önerdiği hisselerle ilgili haberi daha önce Ekonomy.TV’de yayınlamıştık.

Goldman Sachs, Coca Cola İçecek hissesinde “nötral” görüşünde. Bu görüşünü getiri pozisyonunun sınırlı olmasına dayandırıyor.

Goldman Sachs, Coca Cola’nın güçlü ciro büyümesini sürdürmesini bekliyor. Yatırım bankasına göre şirketin satış gelirleri 2021’de yüzde 19 artacak. Bunda, iki ana pazar, Türkiye ve Pakistan’daki hızlı büyüme rol oynayacak. Baz etkisi de cirodaki artışı destekleyecek.

Goldman Sachs, marjlarda ise, hammadde fiyatlarında artışa bağlı olarak gerileme bekliyor. Coca Cola’nın 2020 üçüncü çeyrekte konsolide yüzde 28 FAVÖK marjı vardı. Goldman Sachs, bunun 2021’de yüzde 18.9’a inmesini bekliyor. Ama bu bile şirketin 5 yıllık ortalam marjının 260 baz puan üzerinde.

Goldman Sachs’ın Coca Cola için 12 aylık hedef fiyatı 69.4 TL. Bu, rapor tarihi itibarıyla yüzde 12 potansiyele işaret ediyor.

Ekonomy.TV Özel

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar