Yerel yönetimler Manşet

59 bin liralık reklam Mansur Yavaş cevaplasın diye verildi

59 bin liralık reklam Mansur Yavaş soruları yanıtlasın diye verildi… Mamak Belediye Başkanı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin AKP’li Grup Başkanvekili Murat Köse, gazetelere ilan vererek Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın 10 milyar liralık bütçeyi nasıl harcadığını sordu. Kösenin, ilanlara belediye kasasından 59 bin TL ödediği ortaya çıktı.

Murat Köse haber gibi düzenlettiği ilanı Hürriyet ve Milliyet’in Ankara ekleriyle, Sonsöz, Zafer gibi gazetelerde yayınlattı. İlan için, belediyenin kasasından 58 bin 839 TL ödendi.

Ödemenin belgesi

Köse’ye, CHP Mamak Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Ferat Tokmak tepki gösterdi. Köse’nin açıklamaları gazetelerde yayınlanmadığı için ilan verdiğini iddia eden Tokmak, şu eleştirilerde bulundu:

“Murat Köse’nin soru sormasında bir sıkıntı yok. Bunu belediye meclis toplantısında kürsüden de her zaman sorabilir. Ama Murat Köse, aynı başlıkla 5 gazeteye belediyenin parasıyla ilan veriyor. Şahsı adına cebinden ödeyerek ilan verebilir. Ama belediyenin parasıyla, bütün halka ait olan parayla ilan vermesini kabul etmiyoruz. Söylediklerini sanki gazeteler haber yapmış gibi göstermiş.”AKP'li Murat Köse'nin Özel Kalemi Mehmet Duran, 59 bin TL'lik ilanın “Halkı aydınlatmak” için verildiğini söyledi.

İlgili yazılar