Borsa

A1 Capital’den Telegram’cılara dava geliyor; hedefte Fettah Gümüş ve “Yılo Başkan” var

A1 Capital, şirket ve Güler Yatırım Holding A.Ş.’nin grup şirketi RTA Laboratuvarları aleyhinde, Telegram ve benzeri sosyal mecralarda ortaya atılan iddialan hakkında hukuki sürecin başlatılacağını açıkladı. Açıklamada, “Sosyal medya hesapları üzerinden yapılan bu ve benzeri yayınların piyasa bozucu etkisi de göz önüne alınarak SPK’ya da gerekli başvurular yapılacaktır” denildi. Fettah Gümüş ve Telegram Yöneticisi Yılo Başkan takma adlı kişi hakkında suç duyurusunda bulunulacağı ve tazminat talepli dava açılacağı vurgulandı.

Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Telegram ve benzeri sosyal mecralarda, Şirketimiz A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Güler Yatırım Holding A.Ş.’nin Grup şirketleri aleyhinde asılsız ve mesnetsiz iddialarda bulunulması sebebiyle kamuya açıklamada bulunulması ihtiyacı hasıl olmuştur. Belirtmek isteriz ki,  Güler Yatırım Holding A.Ş. ve Grup şirketleri A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile RTA Laboratuvarları Biyolojik Ürünler İlaç ve Makine Sanayi Ticaret A.Ş., 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili düzenlemelere tabi olarak faaliyet gösteren kurumlardır. Bu çerçevede unvanı belirtilen şirketlerin finansal tabloları bağımsız denetime tabi tutulmakta ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun olarak kamuya duyurulmaktadır. 

A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve diğer Grup şirketleri aleyhinde, telegram ve benzeri sosyal mecralarda, tamamen asılsız iddialara dayalı olarak, planlı ve organize bir şekilde Grup şirketlerini karalama politikası yürütenler hakkında, Grup şirketlerinin ve paydaşlarımızın hak ve menfaatlerinin korunması amacıyla hukuki sürecin başlatılacağını belirtmek isteriz. Sosyal medya hesapları üzerinden yapılan bu ve benzeri yayınların piyasa bozucu etkisi de göz önüne alınarak SPK’ya da gerekli başvurular yapılacaktır. Bu kapsamda Fettah Gümüş ve Telegram Yöneticisi Yılo Başkan takma adlı kişi  hakkında suç duyurusunda bulunulacağı gibi, ayrıca tazminat talepli dava ikame edilecektir.

Siz değerli paydaşlarımızdan  şirketimizin itibarına zarar verici paylaşımlara itibar etmemelerini rica ederiz.”

İlgili yazılar