Finans Manşet

Abdi Üstünsalih diploma tartışmasına rağmen genel müdür olarak devam edecek

Abdi Üstünsalih diploma ile ilgili “Bankacılık Kanunu’na uygun değil” iddialarına rağmen devam ediyor. T24 yazarı Barış Soydan, Bankacılık Kanunu‘nun ekonomi ve mühendislik dışı alanlarda eğitim alanların genel müdür olmasına izin vermediğini hatırlatarak, Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih’in Karadeniz Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü mezunu olduğuna dikkat çekmişti.

Abdi Üstünsalih diploma tartışmasına rağmen genel müdür olarak devam edecek….

VakıfBank’ın 67. Olağan Genel Kurulu, bankanın Ümraniye’de bulunan Genel Müdürlük binasında gerçekleştirildi. Genel Kurul toplantısı sonrasında oluşan Yönetim Kurulu’nda, 30 yıldır VakıfBank bünyesinde bilgi teknolojilerinden pazarlamaya, şube ve saha birimlerine kadar farklı alanlarda görev aldıktan sonra Haziran 2019’da bankanın genel müdürü olarak seçilen Abdi Serdar Üstünsalih’in yeni dönemde de görevine devam etmesi kararlaştırıldı. 

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, genel kurulda yaptığı konuşmada, “30 yıldır bu ailenin bir üyesi olarak genel müdürlük görevini üstlenmemin ardından bize emanet edilen mirası korumak ve çoğaltmak için tüm gücümüzle çalıştık. Bu sayede, çalışma arkadaşlarımızla birlikte bankamızı gurur verici bir noktaya taşıdık. 2020 yılında yaşanan tüm zorluklara rağmen, seferberlik ruhuyla çalışarak Türkiye’nin en büyük 2. bankası olduk. Salgının etkisini gösterdiği ilk günden itibaren üretimi, ihracatı ve istihdamı destekleyen kredi paketlerimizle milli ekonomiye destek olmaya devam ettik. Devletimizin politikalarına mutlak bir uyumla, milli ekonomiyi salgından koruma mücadelesinde ön saflarda yer aldık. Tüm bunları gerçekleştirirken modern bankacılık anlayışımızdan asla taviz vermedik. SKY, VBanko Çek gibi sektörde ilk ve öncü ürün ve hizmeti bireysel ve ticari müşterilerimize sunarak tüm paydaşlarımızın ‘daima yanında’ olduk” dedi. 

İlgili yazılar