Hisse önerileri

Ak Yatırım’dan son bilanço sonrası Şişe için 8.40 TL hedef fiyat

Şişecam’ın beklentilerin epey üzerinde gelen 4. çeyrek bilançosu ile ilgili detayları Ekonomy.TV’de daha önce aktarmıştık. Hatırlanacağı üzere şirket son çeyrekte piyasa beklentisi olan 451 milyar TL’nin epey üzerinde, 746 milyon TL net kar açıklamıştı.

4. çeyrek bilançosu sonrasında aracı kurumlar Şişe ile ilgili hedef fiyatlarını yatırımcıların dikkatine sunmaya başladı. Ak Yatırım, özellikle, düz cam ve cam ev eşyası iş kollarının faaliyet karlılığındaki iyileşmenin beklentilerin epey üzerinde olduğunu vurgulayarak şu yorumu yaptı:

Şişecam için mevcut öngörülerimizde bir revizyona gitmedik ve 8,90TL hedef fiyatla “Endeksin Üzeri Getiri” önerimizi koruyoruz.

Dün de Oyak Yatırım hisse için 10.40 TL fiyat hedefi zikretmişti.

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar