Amerika piyasaları Asya borsaları Manşet

Akıllardaki soru: Karantinada Noel rallisi olacak mı?

Noel yaklaşıyor ve birçok ülke, vatandaşlara katı kısıtlamalardan bir mola verme ve bu kısıtlamaları artan koronavirüs vakaları ile sıkılaştırma arasında bölünmüş durumda.

İngiltere’nin karantina önlemlerinde en sert kısıtlama kademesine geçti, Almanya tam olarak kapandı ve Güney Kore, salgının başlamasından bu yana en kötü salgınıyla karşı karşıya kaldı.

Almanya ve Birleşik Krallık, ailelerin kutlama yapabilmesi için kuralları biraz gevşetecek. JPMorgan, İngiltere’deki rahatlamanın enfeksiyonlar, hastaneye yatışlar ve ölümler üzerindeki etkisinin çok büyük olabileceğini ve Ocak ayında ulusal bir tecrit olasılığını artıracağını tahmin ediyor.

Yine de, Noel Baba rallisini dünya hisse senetleri, petrol fiyatları ve bitcoin ile şenlik havasında, ABD teşvik bahisleri ve COVID-19 aşıları umutlarıyla ziyafet çeken hiçbir şey engellemiyor gibi görünüyor. Yeni Yılın yeni kilitlenmeler getireceğine dair işaretler, küresel ekonominin 2021’e kadar virüs artçı sarsıntılarıyla başa çıkacağını acımasız bir hatırlatma işlevi görebilir.

İlgili yazılar