Vergi Manşet

Amerika kurumlar vergisi oranını yüzde 28’e çıkarıyor!

Amerika kurumlar vergisi oranını artırma hazırlıkları yapıyor.

Amerika kurumlar vergisi oranını artıracak. Amerikan Hazine Bakanı Janet Yellen, New York Times tarafından düzenlenen online konferansta yaptığı konuşmada servet vergisinin Başkan Joe Biden’ın gündeminde olmadığını belirtti. Yellen, “Servet vergisi tartışıldı ama Başkan Biden’ın beğendiği bir şey değil” dedi. Amerika’da tarihe görülmemiş eşitsizliği gidermenin yollarından biri olarak zenginlerden servet vergisi alınması öneriliyordu. T24 yazarı Mustafa Durmuş da, bir dizi yazıyla servet vergisinin uygulama yöntemlerini incelemişti.

Amerika kurumlar vergisi oranını artıracak. Öte yandan Hazine Bakanı Yellen servet vergisi için konuştu, “Biden’ın hoşuna giden bir şey değil” dedi.

Öte yandan Hazine Bakanı Yellen, şirketlerden alınan vergilerin artırılmasının ise gündemlerinde olduğunu vurguladı. Yellen, Biden yönetiminin kurumlar vergisi oranını yüzde 28’e çıkarmayı hedeflediğini belirtti. Hazine Bakanı, sermaye kazançlarından vergi alınmasının da “değerlendirmeye değer” bir görüş olduğunu kaydetti.

İlgili yazılar