Borsa Otomotiv

Anadolu Isuzu Moldova’da 100 otobüslük ihaleyi kazandı

Anadou Isuzu, Moldova’nın başkenti Kişinev Belediyesi’nin açtığı 100 adet otobüs alımına ilişkin şehir içi toplu taşıma ihalesini kazandı. 13,3 milyon Euro’luk ihale 100 adet otobüs teslimatı  ve bu araçların satış sonrası hizmetlerinin yerine getirilmesini kapsıyor. Henüz sözleşme imzalanmadı. Teslimatların 2020 ve 2021 yılları içinde partiler halinde tamamlanması öngörülüyor.

Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Toplam ihale bedeli yaklaşık 13,3 milyon Euro olup 100 adet otobüs teslimatı  ve bu araçların satış sonrası hizmetlerinin yerine getirilmesini kapsamaktadır. İlgili mevzuatta öngörülen prosedür ve süreçlerin tamamlanması sonrasında Kişinev Belediyesi ile sözleşme imzalandığında kamuya ayrıca açıklama yapılacaktır. Teslimatların 2020 ve 2021 yılları içinde partiler halinde tamamlanması öngörülmektedir.

Bu açıklamada bahsi geçen ihaleye teklif verilmesine ilişkin olarak, Şirketimiz Yönetim Kurulu’nun 10.09.2020 tarihli kararı ile verdiği yetkiye istinaden, ihaleye teklif verildiği bilgisinin açıklanmasının ihale sonuçlanana kadar ertelenmesine karar verilmiştir. Özel durum açıklaması erteleme kararı, ihaleye ilişkin sürecin olumsuz yönde etkilenmemesi ve Şirketimizin yasal haklarının, rekabet gücü ve pazarlık gücünün korunması amaçlarıyla alınmıştır.

İlgili yazılar