Şirket haberleri Beyaz eşya Finans Tahvil Bono

Arçelik 1 milyar dolar borçlanacak

Arçelik 1 milyar dolar tutarında borçlanma aracı ihracı için SPK’ya başvurdu.

Arçelik 1 milyar dolar dış borç alacak. Arçelik, yurtdışına olmak şartıyla toplam 1 milyar dolar değerinde tahvil, finansman bonosu veya benzeri türden borçlanma aracı ihraç edilmesi için SPK’ya başvurduğunu KAP’a açıkladı.

Borçlanma aracı ihracının bir yıllık süreyle gerçekleşeceği ve 1 milyar dolar ile sınırlandırıldığı ve ihracın 1 milyar ABD doları veya muadili yabancı para tutarında gerçekleşeceği açıklamada belirtiliyor.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Sermaye Piyasası Kurulu’nca onaylı toplu ihraç limitimizin geçerlilik süresi boyunca yapılacak tüm ihraçlarda, ihraçlara ilişkin tutar, vade, faiz, ek getiri oranı, ihraç zamanı ve satış şekli dahil tüm koşulların belirlenmesi, aracı kurumun seçimi, ihraçların gerçekleştirilmesi, dağıtım esasları ve ödeneklerin belirlenmesi, ihraç, satış ve yurtdışı borsalara kayıt da dahil olmak üzere yurt içinde ve dışında gerekli bütün işlemlerin yerine getirilmesi hususlarında; Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Bulgurlu, Finansman Ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Polat Şen Ve Kurumsal Risk Direktörü Özkan Çimen’den herhangi ikisinin imzası ile yetkili kılınacaktır.

İlgili yazılar