Spor Magazin Manşet

Ariana Rockefeller kim? 39 yaşındaki eski modacı videoyla gündemde…

Ariana Rockefeller kim? FETÖ soruşturmalarında kırmızı bültenle aranan basketçi Enes Kanter’le videosu olay yaratan Ariana Rockefeller, dünyanın en zengin ailelerinden birinin üyesi. Peki ne iş yapıyor, geçmişi ne?

Ariana Rockefeller kim? FETÖ soruşturmaları kapsamında aranan ve örgütün üyesi olduğunu saklamayan Enes Kanter’le videosu çıkan Ariana Rockefeller, Rockefeller Ailesi’nin servetinin kaynağı petrol… Bir zamanların petrol milyarderi John D. Rockefeller’in büyük büyük torunu. 39 yaşında…

Ariana Rockefeller kim? Aile soyadı o kadar ünlü ki, bu sorunun cevabının yarısı zaten ortada…

Columbia’da siyaset bilimi okudu

David Rockefeller ve Diana Newell Rockefeller’in çocuğu olarak 1982’de Massachusetts’in Cambridge şehrinde doğdu. Ama çocukluğu daha çok New York ve Maine’de geçti. Columbia Üniversitesi’nde siyaset bilimi alanında lisans eğitimi aldı. Birleşmiş Milletler’re staj yaptı.

Modacı oldu

Bu kadar zengin bir ailenin kızı siyasete atılacak değildi.. Ariana, modacılığa soyundu ve 2011’de kendi moda markasını yarattı. 2014’te Manhattan’da mağaza açtı. Fakat 2021’deki bir röportajında, moda markasını yıllar önce kapattığını duyurdu.

Binicilikle ilgileniyor

Ariana 3 yaşından beri ata biniyor, bu sporda kazandığı ödüller var… Bir başka ilgi alanı, Rockefeller Ailesi’nin kuşaklar boyu özel bir ilgi gösterdiği arkeoloji ve eski Yunan kültürü…

2019’da boşandı

2010’da Matthew Bucklin ile evlendi. 9 yıl evli kaldıktan sonra boşandı, New York Times haberine göre 2020’de Kanter’le birlikte olmaya başladı.

Ekonomy.TV

İlgili yazılar