Bilançolar Hisse önerileri Savunma

Aselsan bilançosu sonrasında Oyak, Vakıf, Ak Yatırım’dan hedef fiyat öngörüleri…

Aselsan üçüncü çeyrekte, 1,146 milyar TL olan piyasa beklentisine paralel olarak 1,147 milyar TL net kar açıkladı. Yurt içi satışlar, yıllık bazda yüzde 11 ve çeyreklik bazda yüzde 14 artış kaydetti ve 2.9 milyar oldu.

İhracat gelirleri yıllık bazda yüzde 29 daralarak 291 milyon TL’ye indi. Toplamda ise şirketin cirosu yıllık bazda yüzde 6, çeyreklik bazda yüzde 21 artış kaydeti ve 3,192 milyar TL olarak açıklandı. Piyasa beklentisi 3,210 milyar TL açıklanması yönündeydi. 

Şirket yönetimi, 2020 beklentilerinde yine bir değişikliğe gitmedi ve TL bazlı net satış hasılatında % 40-50 bandında bir büyüme ile birlikte % 20-22 bandında bir FAVÖK marjı öngördü. 

HEDEF FİYAT ÖNGÖRÜLERİ

Oyak Yatırım

“Aselsan için “Endekse Paralel Getiri” önerimizi ve 19.50TL/hisse hedef fiyatımızı koruyoruz. 12 aylık hedef fiyatımız, mevcut seviyelerden %12’lik bir yükseliş potansiyeli sunuyor ancak açıklanan sonuçlar, hisse üzerinde kısa vadede negatif bir etki yaratabilir.”

Vakıf Yatırım

“Yorum: 3Ç20 finansalları beklentimize ve piyasa beklentilerine paralel gerçekleşirken, sonuçların hisse performansına nötr yansımasını bekliyoruz. Aselsan, yılbaşından bu yana endeksi %65,5 yenerken, son bir ayda ise endekse paralel bir seyir izledi. 3Ç20 finansalları ardından Aselsan için 20,90 TL seviyesindeki hedef fiyatımızı, kısa vadeli “Endeksin Üzerinde Getiri” ve uzun vadeli “AL” önerilerimizi sürdürüyoruz.”

Ak Yatırım

Y”orum: 12 aylık hedef fiyatımız olan 18,00 TL’yi ve Nötr önerimizi değiştirmiyoruz. Son 1 ayda hisselerin %1 nominal ve BİST-100’e karşı -%1 performansı var. Sonuçlara hisse tepkinin nötr olmasını bekliyoruz.”

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar