Hisse önerileri Manşet

Aselsan hisse hedef fiyat: 19.50 TL; HSBC “Al” verdi

Aselsan hisse hedef fiyat HSBC tarafından 18.6 TL’den 19.50’ye çıkarıldı.

Aselsan hisse hedef fiyat: 19.50 TL; HSBC “Al” verdi… HSBC, Aselsan için 19.50 TL hedef fiyat ile “Al” önerisinde bulundu. Raporda, fiyattaki son düşüşün yüksek büyüme kapasitesine sahip ve dövizde long pozisyonda olan bir hisseye girmek için fırsat yarattığı belirtildi. HSBC, Aselsan için 18.6 TL olan önceki hedef fiyatını 19.50 seviyesine yükseltti.

Aselsan hisse hedef fiyat: 19.50 TL

5 Nisan tarihle raporda Aselsan hissesinin Mart ayında yüzde 12, yılbaşından bu yana ise yüzde 18 değer yitirdiği hatırlatıldı. BIST-100 Endeksi karşısında ise aynı dönemlerde yüzde 7 ve 13 geride kaldığına dikkat çekildi. Ve hisse değerindeki sert düşüşün haklı bir gerekçeye sahip olmadığının altı çizildi.

HSBC, geçen yıl 1.4 milyar dolarlık sipariş alan Aselsan’ın 2021’de 2 milyar dolarlık yeni proje alacağını öngörüyor. Şirketin gelirlerinin yüzde 39 artmasını bekliyor.

Ekonomy.TV Özel

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar