Borsa Manşet

Atilla Yeşilada: Borsalardaki satış dalgası geçici

Ekonomist Atilla Yeşilada, FX TV’deki yayında dünya borsalarındaki satış dalgası için “Bu çok geçici bir rahatsızlık” dedi. Yeşilada şunları söyledi:

“Öyle bir şey olmayacak. Biden’ın o paketi geçireceği, aşıların salgını çözeceği, dünya ekonomisini de toparlanacak yönündeki beklentiler bitmedi. Bence bitmesi 2-3 ay sürer, ondan sonra.

Bu çok geçici bir rahatsızlık. Birden aşırı kötü haber birikti mesela Avrupa yeteri kadar aşı üretemiyor. Üretici Avrupa Komisyonu aşı ihracatına sınır getirelim demeye başladı. Bu tür şeyleri düşünenler tabii biraz kötümser oluyorlar. Ama açıkçası Fed in ayda 120 milyar tahvil aldığı, Avrupa Merkez Bankası’nın 2022’ye kadar ‘ben bu işten vazgeçmeyeceğim’ dediği bir ortamda çok ağır şoklar yaşanmadan ne dünyada ne Türkiye’de ne piyasaların bozulacağını zannetmiyorum.”

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar