Dolar/TL Manşet

Bank of America TL’de yüzde 10 değer kaybı daha bekliyor

Bank of America (BofA), Türkiye’nin cari açığı dikkate alındığında TL’nin değerinin altında olmadığı belirtti. BofA, “Cari açığı dengeye getirmenin yüzde 10’luk bir reel efektif kur ayarlaması gerektireceğini tahmin ediyoruz” yorumunda bulundu.

Bankanın raporunda “Biz parasal koşulların bir miktar sıkılaştırılmasına karşın liranın daha fazla zayıflamasını bekliyoruz.” denildi.

UYARI! Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar