Finans Hisse önerileri Manşet

Bank of America’dan Yapı Kredi hissesi için “Al” tavsiyesi

Bank of America, dördüncü çeyrek bilançosunu açıklayan Yapı Kredi hissesi için ilgili değerlendirmesinde, 765 milyon TL olarak açıklanan net karın beklentilerle uyumlu olduğunu belirterek, “Al” tavsiyesini sürdürdü.

Raporda Yapı Kredi’nin TL kredi büyümesinin çeyreksel bazda yüzde 4 olarak gerçekleyerek özel bankalar ortamamasının altandı kaldığına (yüzde 6), FX kredilerin ise yatay seyrettiğine dikkat çekildi. Bankanın TL mevduatı çeyreksel bazda yüzde1 küçülürken döviz mevduatı yüzde 4 arttı.

Bankanın takipteki kredi oranı yüzde 6.2’ye, yakın izlemedeki grup kredileri yüzde 15.2’ye ulaştı.

Bank of America, Yapı Kredi bilançosu için öngörülerini ise şöyle açıkladı:

Net Profit: Net Kar; EPS: Hisse başına kar; P/E: F/K; P/BV: F/Defter değeri

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar