Manşet Hisse önerileri

Bankacılık hisseleri için Credit Suisse’den yeni hedef fiyatlar

Bankacılık hisseleri analizini yenileyen İsviçre merkezli uluslararası yatırım bankası Credit Suisse‘in öngörüleri…

Bankacılık hisseleri için Credit Suisse’den yeni hedef fiyatlar geldi.

Uluslararası yatırım bankası Credit Suisse, Türk bankalarıyla ilgili raporunda, makro ekonomik kaygılar nedeniyle hedef fiyat öngörülerini yüzde 3 oranında indirdiğini açıkladı. Banka, Garanti ve Akbank için, “ortalamanın üzerinde getiri” (Outperform), İş Bankası, Yapı Kredi ve Vakıfbank için nötr, Halkbank ve TSKB için ortalamanın altında getiri reytingini ise muhafaza ettiğini kaydetti. Raporda Garanti ve Akbank’ın pandemi sonrası dönem için iyi pozisyonlandığı savunuldu.

Banka hisselerinin, gelişen piyasalardaki benzerlerine göre yüzde 66 daha düşük F/K, yüzde 61 daha düşük Fiyat/Defter Değeri rasyolarıyla işlem gördüğüne dikkat çeken Credit Suisse, “Türk bankalarının derin iskontolarının bir süre daha devam edeceği görüşündeyiz” dedi.

Credit Suisse, bankaların karının 2021’de ortalama yüzde 9 oranında büyümesini bekliyor. Bankanın yeni fiyat hedefleri şöyle:

Bankacılık hisseleri için Credit Suisse’den yeni hedef fiyatlar… (Current price: Güncel fiyat; Old target: Eski hedef fiyat; New target: Yeni hedef fiyat)

Ekonomy.TV Özel

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar