Hisse önerileri Manşet

Bankacılık hisseleri için Morgan Stanley’den yorum… “Borsanın dolar bazında yüzde 13 yükseliş potansiyeli var”!

Bankacılık hisseleri için Morgan Stanley’den iyimser yorum…

Bankacılık hisseleri için “taktik açıdan iyimser” yorum… Doların 6.80’e düşebileceği yönündeki öngörüsünü Ekonomy.TV’de aktardığımız Amerikan yatırım bankası Morgan Stanley, Türkiye raporunda borsaya da yer ayırdı.

Bankacılık hisseleri için Morgan Stanley’den iyimser yorum….

Morgan Stanley, Türk hisseleri, özellikle de bankacılık hisseleri için “taktik olarak” pozitif olduğunu belirtti ve BIST-100 Endeksi’nde dolar bazında yüzde 13 yükseliş potansiyeli daha bulunduğu yorumu yaptı. Bununla birlikte raporda Borsa İstanbul için orta-uzun vade için “eşit ağırlık” reytingi verildiğine dikkat çekildi. Bu reyting, ekonominin fundementallerindeki sıkıntılar ve ekonomi politikasının geleceğine ilişkin belirsizlikten kaynaklanıyor. Morgan Stanley, “Bu faktörler Borsa İstanbul için ‘Payını artır’ önerisi vermemizi engelliyor” dedi.

Bankacılık hisseleri için ne dedi?

Borsa İstanbul bankacılık hisselerinin getiri potansiyeline Kasım ayında yayınladıkları bir raporla dikkat çektiklerini belirten Morgan Stanley, Ekim’de başlayan rallide sektör hisselerinin, gelişmekte olan ülkelerdeki benzerlerinden yüzde 31 daha fazla getiri sağladığını ifade etti.

Morgan Stanley’e göre bankacılık hisselerindeki yükseliş aşıyla ilgili küresel iyimserlik ve gelişen ülkelere kıyasla Türk bankalarının geride kalmasından kaynaklandı. Raporda gelişen ülke bankalarına kıyasla potansiyelin daha etkili olduğu vurgulandı.

Morgan Stanley, bankacılık hisselerinin rasyolarının tarihsel dip seviyelerde bulunmaya devam ettiğine de dikkat çekti. Raporda, bu gerekçelerle bankacılık hisselerinde rallinin devam edebileceği vurgulandı.

Haber / Analiz Ufuk Güney, Ekonomy.TV

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar