Şirket haberleri

Bantaş’dan üetim kapasitesini genişletmek için ilave yatırımlar…

Bantaş Bandırma Ambalaj, ofset tesislerinin kapasitesinin artırılmasıya yönelik olarak ilave yatırımlarını duyurdu. Şirketten yapılan açıklamada yatırımlarla ilgili şu bilgiler verildi:

Şirketimizin 16.07.2020 Tarih ve 2020/020 nolu yönetim kararına istinaden; sürdürülebilir büyümesinin devamı, ambalaj sektörü içinde ki artan pazar payının sürdürülebilmesi, yeni istihdam sahalarının açılması, ülkemiz ekonomisinin büyüme hedefleri doğrultusunda Bantaş’ı geleceğe taşıyacak 2020-2025 vizyonu doğrultusunda yatırımların planlanması veya gerçekleştirilmesi düşüncesiyle;

“Ofset tesislerimizin kapasitesinin artırılması amacıyla gerekli altyapı ve inşaat faaliyetlerinin yapılması yanında yeni bir lak hattı alınarak baskı kapasitesinin artırılması, kutu tesislerinde tam otomatik kapak hattı ve eklerinin alınması, baskı maliyetlerimizin azaltılması amacı ile kendi kesim hattımızın kurulması, üretim yerleri çeşitlendirme konusunda fizibilite çalışmalarının yapılması, ürün çeşitlendirme konularında üretim ve pazar olanaklarının araştırılması, projelendirilmesi; İlgili yatırımlar için gerekli finansmanın karşılanması amacı ile şirketin mevcut özkaynakları yanında alternatif finansal kaynakların araştırılması ve Yönetim Kurulunun onayına sunulması.

Yatırımlar ile ilgili özellikle yerli firmaların ağırlıkta olmasına önem verilerek yerli ve yurt dışı firmalardan teklif alınması, alınan teklifler ve görüşmelerin verdiği bilgiler çerçevesinde yönetim usullerine göre, Yönetim Kurulu’na bilgi vermek şartıyla sonuca erdirilmesi; bu konular ile ilgili resmi ve özel kurumlarda her türlü çalışma, müracaat ve işlemlere başlanılması ve Yönetim Kurulu’na bilgi verilmek şartıyla sonuçlandırılması için Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Adnan ERDAN’a yetki verilmesine karar verilmişti;

Batı Makine’ ye verilen otomatik kapak hattı ve otomatik delme makinesi siparişi 540.000 Euro dur. Siparişle beraber yarı bedeli ödenmiştir. 

Sebatier firmasına verilen otomatik double makas, dikiş ve toz lak hattı, kurutma fırını ve üretim hattından oluşan sipariş toplamı 1.671.700 Euro dur. Sipariş anında 1/3 bedeli ödenmiştir.

Her iki fabrika alanında devam etmekte olan inşa işleri ile ilgili şuana kadar 860.000 TL. ödenmiştir.

Makine kalıpları, demirbaş vb. için 530.000 TL. ödenmiştir.

Alınan; 2 adet forklift 480.000,  1 adet trafo 270.000,  1 adet kompresör 260.000  1 adet jeneratör 293.000, 1 adet otomobil 300.000 TL. ki toplam 1.603.000 TL. ödenmiştir. 

Konu ile ilgili olarak toplamda yıl sonuna kadar 23.192.000 TL. tutarında makine teçhizat yatırımı için anlaşma yapılmış ve 10.039.000 TL. ödeme yapılmıştır.”

İlgili yazılar