Manşet Mobilya

Bellona’nın yeni fabrikası üretime geçti

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yönetimindeki Erciyes Anadolu Holding şirketlerinden Bellona’nın 128 milyon liralık yatırımla hayata geçirdiği yeni üretim tesisi faaliyete başladı. TMSF yönetiminde ilk sıfırdan yatırım olan üretim tesisinde 600 kişiye istihdam sağlanacak.

Üretim tesisinin açılış töreninde konuşan TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, milletin emaneti olarak gördükleri firmaları yaşatmaya, geliştirmeye ve büyütemeye odaklı çalıştıklarını söyleyerek, “Bu çerçevede, yatak ve sandalye pazarının talep ve ihtiyaçları doğrultusunda bu tesisi kurduk. Bellona-6 sayesinde Grubun sandalye ve yatak üretim yelpazesine güç kattık” dedi.

Bellona Genel Müdürü Mustafa Karamemiş ise, Türkiye’de 600 mağazaları 3 bin doğrudan istihdamları olduğunu belirterek, “Yurtdışında ülke insanımızın alın terini 5 kıta ve 40 ülkede temsil etmekteyiz. Avrupa ve ABD’de yapılanma ve yatırımlarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), ‘milletin emaneti’ olarak gördüğü şirketleri büyütmeye devam ediyor. Bir zamanlar teröre finansman sağlayan şirketleri milletin hizmetine sunan TMSF, 128 milyon lira yatırımla üretim tesisi kurdu. Erciyes Anadolu Holding şirketlerinden Bellona’nın bünyesinde hayata geçirilen üretim tesisi 600 kişiye istihdam sağlayacak.

Bellona-6 Üretim Tesisi 82 milyon lirası bina inşası, 46 milyon lirası makine- tesisat yatırımı olmak üzere 128 milyon lira yatırımla faaliyete geçti. Bugün 414 kişiye istihdam sağlamaya başlayan üretim tesisi, tam kapasite çalışmaya başlayacağı haziran ayında toplam 600 kişiye istihdam sağlayacak.

50 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplamda 75 bin metrekare alan üzerine kurulan tesis, yıllık 480 bin adet yatak ve 420 bin adet sandalye üretim kapasitesine sahip. Bellona-6 hali hazırdaki üretim kapasitesi ile 20 milyon 500 bin lira ciroya ulaşmışken, tam kapasiteye geçeceği Haziran ayında ise aylık 40 milyon lira ciroya ulaşacak. Mobilya sektörünün ulaştığı en son teknolojileri kullanarak inovatif (yenilikçi) bir anlayışla üretim yapacak olan tesis sektörün en iddialı Ar-Ge ve inovasyon merkezilerinden birisine de sahip olacak.

İlgili yazılar