Perakende Manşet

BİM Fas mağazalarının yüzde 35’ini 83 milyon dolara sattı

BİM Fas şirketinin yüzde 35’inin Helios Investment Partners LLP’nin fonlarını yönettiği Blue Investment Holding’e satışının tamamlandığını açıkladı.

BİM Fas mağazalarından hisse satışını 83 milyon 200 bin dolara tamamlandı.

Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

09.12.2020 tarihinde yapılan açıklamada BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. olarak, Afrika Bölgesinde lider özel sermaye fonlarından biri olan Helios Investment Partners LLP’nin fonlarını yönettiği Blue Investment Holding (özel amaçlı şirket) ile BIM Stores SARL (BIM Fas) hisselerinin %35’inin satışına ilişkin hisse alım-satım sözleşmesi imzalandığı ve satış işleminin belirli koşulların yerine getirilmesi sonrası tamamlanacağı açıklanmıştı.  
İlgili işlem koşullarının yerine getirilmesi sonrasında söz konusu hisselerin satışı 4 Mayıs 2021 tarihinde 83.200.000 ABD Doları toplam işlem bedeli ile tamamlanmıştır. İşlem tutarı kapanış sonrası teknik düzeltmelere tabii olabilecektir. Satış ile Şirketin Fas Krallığı’ndaki mevcut büyüme trendinin sürdürülmesi, geliştirilmesi ve bölgede uzmanlaşmış yatırımcılar ile yerelleşmeye katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

İlgili yazılar