Hisse önerileri

BİM hissesi için Goldman Sachs’tan “Al” tavsiyesi

BİM hissesi için Goldman Sachs’tan yeni rapor…

BİM hissesi için Goldman Sachs’tan “Al” tavsiyesi geldi. Amerikan yatırım bankası Goldman Sachs, Merkez Bankası’ndaki başkan değişikliğinin tetiklediği çalkantı sonrasında yayınladığı, 25 Mart tarihli raporunda hisseler ile ilgili öngörülerini revize ettiğini ve çarpanları azalttığını duyurdu.

BİM hissesi için Goldman Sachs’tan “Al” tavsiyesi geldi…

Raporda BİM’de yaşanan yüzde 10’luk düşüşün defansif bir büyüme hikayesine iyi bir giriş noktası olduğu belirtilerek hissenin kendi tarihse değerine göre yüzde 18 iskontolu olduğu vurgulandı.

Goldman, BİM için 12 aylık 91.1 TL fiyat hedefi koydu. Yatırım kuruluşunun önceki fiyat hedefi 88.9 TL’ydi. Cironun 2021’de yüzde 22 artacağı öngörüldü.

Ekonomy.TV Özel

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar