Kripto para Bitcoin Manşet

Bitcoin 50 bin dolara dayandı! İşte yükseliş sebepleri…

Bitcoin 50 bin dolar eşiğinde. Pazar günü Bitcoin fiyatları 50.000 dolardaki psikolojik eşiğe dayandı.

Bitcoin 50 bin dolara geldi. CoinDesk’e göre hafta sonu alımları, dünyanın 1 numaralı dijital varlığını 49.716,44 dolarlık yeni rekor seviyesine itti. Bitcoin’deki artış yılbaşından bu yana yüzde 64’e ulaştı.

Bitcoin‘deki artış için belirli bir haber akışı yoktu. Ralli, Bitcoin’in geleneksel yatırımcılar arasında giderek daha çok ilgi görmesinden kaynaklanıyor.

Bitcoin 50 bin dolara dayandı.

Morgan Stanley yatırım yapacak

Hafta sonu Bloomberg, Amerikan yatırım bankası Morgan Stanley’in yatırım birimi Counterpoint Global’in yatırımcıları için kripto satın almayı araştırdığını bildirdi.

Bank of New York Mellon da sırada

Bu haber, The Wall Street Journal’ın geçen haftanın başlarında Bank of New York Mellon, müşterileri adına Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini tutacağını, transfer edeceğini ve ihraç edeceğini söylemesinden sonra geldi.

BNY Mellon’un varlık hizmeti ve dijital işletmelerinin CEO’su Roman Regelman, WSJ’ye “Dijital varlıklar ana akımın bir parçası haline geliyor” dedi.

MasterCard destekleyecek

Ayrıca geçen Çarşamba, Mastercard MA, bu yılın sonlarında ağındaki belirli kripto para birimlerini destekleyeceğini söyledi.

Tesla olayı…

Ve herkesin bildiği üzere Tesla 1,5 milyar dolarlık bitcoin satın aldığını ve sonunda müşterilerin kullanmasına izin vereceğini açıkladı.

Ekonomy.TV

İlgili yazılar