Bitcoin Kripto para Manşet Video

Bitcoin düşüşü devam eder mi? Yeni haftaya 35 bin dolardan başladı

Bitcoin düşüşü devam eder mi?

Bitcoin pazar günü yüzde 13’e daha düştü ve kripto para birimleri için iç karartıcı bir haftadan kaynaklanan kayıpları artırdı. Küresel kripto pazarının yüzde 45’inden fazlasını oluşturan Bitcoin, pazar sabahı doğu saatinde madeni para başına 33.000 dolar civarında işlem görüyordu. Bitcoin daha sonra biraz yükselerek 35.000 doların üzerine çıktı. Yeni haftaya da bu seviyeden başladı.

Tweetleri kripto piyasasını etkileyen Tesla CEO’su Elon Musk, cumartesi günü “Gerçek savaş ulusal paralarla kripto arasında. İkincisini destekliyorum,” diye yazdı. Bu tweet’le Bitcoin 38.000 doların üzerine çıktı ama Cumartesi gecesi tekrar düşmeye başladı.

Diğer kripto para birimleri de hafta sonu düştüler. Ethereum Pazar sabahı yüzde 20 düşüşle 1.900 dolar civarında işlem gördü. 

Dogecoin yüzde 16 ve Binance coin yüzde 26 düştü. 

Çarşamba günü yaşanan büyük kripto çöküşü, piyasa değerinden yaklaşık 1 trilyon doları buharlaştırdı. Satış, Çin’in kripto parayla alışverişe izin verilmeyeceği sonrasında başlamıştı. 

Geçen haftanın kayıplarına rağmen, Bitcoin yıllık bazda yüzde 250’den fazla kazandırdı.

Doge’de durum

Dogecoin fiyatı 20 Mayıs’tan bu yana kabaca % 32 düştü. 19 Mayıs’taki çöküş, altcoinlerde geçtiğimiz yıl elde edilen neredeyse tüm kazançların buharlaşmasına yol açtı.

Ekonomy.TV

İlgili yazılar