Bitcoin

Bitcoin neden düşüyor? Bu kez Silvergate Bank…

Bitcoin neden düşüyor? Asya merkezli Binance’in Silvergate Bank ağında dolara erişimini yitirmesi, Bitcoin’i aşağıya çekiyor.

Bitcoin, Cuma günü yüzde 2,3 yükseldikten sonra hafta sonuna yüzde 4’ün üzerinde düşüşle 35.300 dolara inerek girdi. Cuma günü fiyat, 10 saatlik hareketli ortalamanın ve piyasa teknisyenleri için yükseliş sinyali olan 50 saatlik hareketli ortalamanın üzerindeydi.

Yatırım topluluğu BullPerks‘in kurucusu Constantin Kogan, son zamanlardaki haberlerin yatırımcıları yönsüz bıraktığına inanıyor. “Spekülatörler savaşıyor,” diyen Kogan, “Çin piyasayı aşağı çekiyor ama dünyanın geri kalanı aslında daha iyimser” dedi. Asya merkezli Binance’in Silvergate Bank ağında dolara erişimini yitirmesi, Bitcoin’u aşağıya çekiyor. Kripto para dostu banka olarak da bilinen Silvergate Bank, dev kripto para borsası ile olan ilişkilerini tek taraflı olarak noktaladı. Binance bu olay üzerine kullanıcılarına e-posta göndererek Binance’in artık USD yatırma ve çekme işlemlerinde Silvergate Bank desteği veremeyeceğini belirtti.

El Salvador’un Bitcoin’u resmi para olarak kabul etmesinin bir Bank of International Settlements yetkilisi tarafından “ilginç bir deney” olarak tanımlanması ise iyimser taraf…

İlgili yazılar