Kripto para Bitcoin Manşet

Bitcoin yine Elon Musk’la düştü

Neredeyse bir aydır yaptığı paylaşımlar ile kripto para piyasasını manipüle eden Elon Musk bir kez daha yine sahnedeydi. Tam direnç üstündeyken attığı tweet ile düşüşe sebep oldu. 

Dogecoin’i ardı ardına piyasa jargonuyla pump yaptırarak yatırımcıların zengin olmasını sağlayan Elon Musk, yatırımcıların bir anda sevgilisi olmuştu. Haliyle manipülasyonun tadını alan Elon Musk sonrası için kâbusa dönüştü.

Bitcoin’i Tesla ödeme opsiyonları arasından çıkararak düşüşü tetikleyen Elon Musk sonrasında elindeki Bitcoin yatırımını sattığını ima ederken çark ederek satmadığını söylemişti. Kripto para yatırımlarını da eleştiren Elon Musk böylece piyasayı dibe çekti. 

Geçtiğimiz haftadan itibaren kendisine destek bularak yükseliş trendine girmeye çalışan Bitcoin’e yine kötü bir darbe vurdu. Ayrılma imasıyla Bitcoin’e bir kırık kalp emojisi bırakan ünlü isim yüzde 8 civarında düşmesine neden oldu. 

Yine 40 bin seviyelerini zorlamaya başlamışken gelen bu tweet ile birlikte Bitcoin 36 bin dolar sınırlarına kadar indi. Beraberinde diğer para birimleri de geriledi ki zaten büyük düşüş esnasında çok büyük kayıplar yaşamıştı. Kripto para piyasasında Elon Musk kâbusu ne zaman bitecek bilinmiyor ancak ne yazık ki bu canavarı yatırımcının kendisi yarattı. 

İlgili yazılar