Kripto para Bitcoin Manşet

Bitcoin yorum: Manukyan 2021’de düzeltme bekliyor

Bitcoin yorum: Finansal piyasaların yanı kripto paralar alanında da kapsamlı değerlendirmeler yapan yatırım uzmanı Şant Manukyan, düzeltme beklediğini açıkladı.

Bitcoin yorum: Şant Manukyan, “Bu kadar büyük fiyat hareketleri yaşayan bir finansal varlığın piramidin tepesinde yer alması en azından şimdilik mümkün görünmüyor. Fiyatlar aşırı yükseldi ve bir düzeltme sağlıklı olacaktır” dedi.

Bitcoin yorum: Düzeltme yaşanması normal…

2021 regülasyon ve yeni girişim yılı

Manukyan’ın Dünya’daki köşesinde 2021’in hem regülasyonların hem de yeni kripto girişimlerinin öne çıktığı bir yıl olacağını belirterek, “Kripto para yatırımcısının engebeli bir yoldan tırmandığını unutmaması gerekiyor” dedi.

Tesla’dan sonra yeni alıcılar

Telsa’nın ardından yeni alıcı adaylarının da speküle edilmeye başlandığınıı belirten Manukyan, “İsimlerden ziyade önemli olan nokta toplam 21 milyon adet Bitcoin’in 18.6 milyonunun zaten piyasada olması. Yani yeni alıcılar giderek ufalan bir havuzdan Bitcoin almak durumunda kalıyor. Fiyatların daha da artacağı beklentisinin arkasında bu dinamik yatıyor. Bitcoin’in yarattığı gürültünün gerisinde kalan ise merkeziyetsiz finans konusunun gösterdiği hızlı büyüme” yorumu yaptı.

Merkeziyetsiz finans daha verimli

Manukyan şöyle dedi: “Covid ile beraber ofiste çalışma konusunun sorgulanması gibi bir noktada cari finansal yapının verimliği ve gerekliliği de sorgulanır hale gelecek. Merkeziyetsiz finans yeni ve daha verimli bir modelin çalışabileceğini gösteriyor. Bu model Bitcoin’in fiyatından bağımsız, ana fikrin çok daha ileri bir noktaya taşındığı model. Bu modelin içinde Bitcoin’in daha önemli bir yer tutması için ise volatilitesinin çok daha düşmesi gerekiyor. Bitcoin bir teminat unsuru olarak kendine has bir rol oynayabilir.”

İlgili yazılar