Kripto para Manşet

BitTorrent neden düşüyor? Mesele, arkadaki teknoloji

BitTorrent neden düşüyor? 5 Nisan’da 0.1 doları geçen token, daha sonra neredeyse yarı yarıya değer kaybederek 0,05712 cent’e indi.

BitTorrent neden düşüyor? Bu sorunun yanıtı token’ın arkasındaki teknolojiyle ilgili… BitTorrent (CCC: BTT-USD), gelecek vadeden bir kripto para birimi. BitTorrent teknolojisi, büyük dosyaların peer-to-peer bir temelde indirilmesini kolaylaştırmasıyla ünlü. Buna korsan müzik ve film dosyaları dahil. 

San Francisco merkezli BitTorrent Inc., Bram Cohen tarafından yaratıldı. Daha sonra 2018 yılında, kripto para birimi şirketi Tron aracılığıyla Justin Sun adlı Çinli bir über milyoner tarafından 140 milyon dolara satın alındı. Görünüşe göre şirket için 140 milyon dolar ödedi. 2019’da şirket, 2019’da BitTorrent tokenini başlattı.

BitTorrent, Nisan ayında çok sert fiyat hareketlerine sahne oldu. 5 Nisan’da 0.1 doları geçen token, daha sonra neredeyse yarı yarıya değer kaybederek 0,05712 cent’e indi.

Neden düşüyor?

BitTorrent şu anda ne kadar ucuz olsa da, onu satın almak için çok az neden var. Bunun nedeni, teknolojinin uzun süredir ortalıkta olması, ancak henüz kitlesel bir şekilde yakalanmamış olması. 

Bu nedenle, kripto para birimi alanındaki çoğu yatırımcı, diğer, daha kabul gören, gelecek vadeden altcoinlere yöneliyor. Bunlardan bazıları Ethereum (CCC: ETH-USD), Cardano (CCC: ADA-USD), Litecoin (CCC: LTC-USD), Dogecoin (CCC: DOGE-USD), ChainLink (CCC: LINK), Stellar gibi altcoinler. 

Ekonomy.TV Özel

İlgili yazılar