Halka arz Manşet

Boğaziçi Beton halka arzında bireysel yatırımcıya yüzde 60 ayrıldı

Boğaziçi Beton Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Zengin, halka arz sonrası daha da büyümeyi planladıklarını dile getirdi.

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) halka arzına onay alan Boğaziçi Beton 26-27-28 Mayıs tarihlerinde talep toplayacak. Sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla paylarının halka arz edilecek olan Boğaziçi Beton’un halka arzda pay başına talep toplama fiyatı ise 3.50 TL olarak belirlendi. Halka arzda Boğaziçi Beton’un mevcut 280 milyon TL çıkarılmış sermayesinin, 100 milyon TL artırılarak 380 milyon TL’ye çıkarılması planlanıyor. 14 milyon TL nominal değerli payların ise ortak satışı yolu ile gerçekleştirileceği halka arzın sonucunda şirketin halka açıklık oranı yüzde 30 olacak.

Dünya’nın haberine göre 2003’ten bu yana Boğaziçi Beton markası ile İstanbul’da, mega projelerde yer aldıklarını söyleyen Zengin, “Şirketimiz Boğaziçi Beton’un iş büyüklüğü ve kapasitesinin geldiği noktayı daha da ileriye götürmek hedefiyle halka arz sürecine girme kararı aldık” dedi.

Zengin, halka arzda yurt içi bireysel yatırımcılar için yüzde 60’lık, yurt içi kurumsal yatırımcılar için yüzde 30’luk ve yurt dışı kurumsal yatırımcılar için de yüzde 10’luk bir pay ayırdıklarını kaydederek hedeflerinin halka arz sonrasında yatırımcılarla birlikte daha da büyümek olduğunu vurguladı.

İlgili yazılar