Borsa Manşet

Borsa İstanbul’da gong Kervan Gıda için çaldı

85 ülkeye ihracat yapan yumuşak şeker üreticisi Kervan Gıda’nın, OYAK Yatırım liderliğinde yürütülen halka arz süreci Borsa İstanbul’da düzenlenen Gong Töreni ile tamamlandı.

Talep toplama döneminde rekor bir katılım ile bireysel ve kurumsal 268.847 yatırımcıdan toplam 7,8 milyar TL’lik talep toplayan Kervan Gıda, Borsa İstanbul’da KRVGD koduyla işlem görmeye başladı.

04 Aralık 2020 tarihinde düzenlenen Gong Töreni; Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Hakan Atilla, Oyak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdürü Erkan Ünal, Kervan Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Başar, Kervan Gıda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Koçum, Kervan Gıda Genel Müdürü Burhan Başar ve ekiplerinin katılımıyla gerçekleşti.

Törende konuşan Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Hakan Atilla, “2020 yılı içindeki yedinci halka arzımızı gerçekleştirdik. Bu yolda Kervan Gıda’ya eşlik eden herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Yılı kapattığımız şu günlerde yatırımcı sayısı açısından gurur duyduğumuz bir halka arz oldu. Bundan sonraki yolculuklarının da çok daha başarılı ve yapacakları yatırımlara vesile olmasını diliyorum. Bu sayede bu yıl yaklaşık 900 milyona yakın bir finansmanı sermaye piyasaları yoluyla ekonomiye kazandırdık. İnşallah önümüzdeki günlerde çok daha fazlasını sağlamaya çalışacağız” dedi.

Halka arz sürecini değerlendiren Oyak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdürü Erkan Ünal ise “Oyak Yatırım olarak sermaye piyasalarının gelişimine büyük katkı sağladığını düşündüğümüz, Kervan Gıda’nın da ilerleyişine önemli bir katkı sunacak, başarılı bir işi yapmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Kervan Gıda’nın, borsamıza gelmek isteyen şirketlere örnek olacağını düşünüyorum. Bu halka arzın gerçekleşmesinde tabana yayılması bizim için çok önemliydi. Bu sürece destek sağlayan tüm konsorsiyum üyelerine, yerli ve yabancı tüm yatırımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

Söz alan bir diğer isim olan Kervan Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Başar: “Başta Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Sayın Mehmet Hakan Atilla’ya, değerli konsorsiyum liderimiz Oyak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdürü Erkan Ünal ve ekibine, Kervan Gıda Genel Müdürü Burhan Başar’a, Kervan Gıda Mali işler Grup Başkanımız Selim Oğul ile ekibine ve bize güven duyan değerli katılımcılarımıza teşekkür ediyorum. Ülkemize ve şirketimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İlgili yazılar