Çimento Şirket haberleri

Burak Orhun kimdir? Sabancı Yapı Grubu Başkanı ve Afyon Çimento Yönetim Kurulu Başkanı oldu

Burak Orhun kimdir? Sabancı Holding Yapı Grubu Başkanlığı ve Afyon Çimento yönetim kurulu başkanlığından istifa eden Tamer Saka’nın yerine 12.05.2021 tarihinden geçerli olmak üzere Burak Turgut Orhun getirildi.

Burak Orhun kimdir?

Burak Orhun, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünde tamamladı; yüksek lisans derecelerini ise ABD’de George Washington University’de Finans alanında (MsF) ve University of Pennsylvania-Wharton Business School’da İşletme (MBA) alanlarında aldı.

Çalışma hayatına, Mercedes Benz Türk A.Ş’de Finansal Planlama ve Analiz Uzmanı olarak başlayan Burak Orhun, yüksek lisans eğitimini takiben ABD’de sırasıyla Thomson Corporation (Reuters), CapitalOne Financial ve CadenceQuest, Inc şirketlerinde Finans Müdürlüğü, Portföy Yönetim Direktörlüğü, Kurumsal Gelişim Direktörlüğü ve Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı gibi çeşitli yöneticilik görevlerinde bulundu.

Burak Orhun, 2009 -2018 yılları arasında Oyak Grubunun tüm şirket alım & satım (M&A) ve yeni yatırım projelerinden sorumlu olarak; Oyak Girişim Danışmanlığı ve Oyak Sermaye Yatırımları şirketlerinin Genel Müdürlüğü görevini yürüttü, eş zamanlı olarak da Oyak Grubu yurtiçi ve yurtdışı kimya ve enerji şirketlerinde üst düzey yöneticilik, murahhas azalık ve yönetim kurulu başkanlığı görevlerinde bulundu.

03.09.2018 tarihinde Sabancı Holding Strateji ve İş Geliştirme Direktörü olarak atandı.

İlgili yazılar