Dolar/TL Manşet

Citibank: Mesajlar şahin; TL için “Azalt”tan long’a geçiyoruz

Amerikan bankası Citibank, yayınladığı yatırım notunda, Erdoğan’ın ekonomide “acı ilacın” içileceğini söylemesinin Cumhurbaşkanı’ndan uzun zamandır duyulan en şahin mesaj olduğunu belirterek, “Bu açıklama dikkat gerektiriyor” dedi.

Banka son açıklamalardan yola çıkarak model portföyünde TL’nin pozisyonunda değişikliğe gitti. Daha önceki “Yüzde 2.5 azalt” önerisini değiştiren Citibank, yüzde 1 long’a geçti.

Öte yandan banka Türkiye CDS’leri için aldığı long pozisyonda 166 baz puanlık kayba uğradığını, mevcut pozisyonunu kapattığını da açıkladı.

Ekonomy.TV Özel

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar