Dolar/TL Manşet

Citigroup ve İş Yatırım: Dolar 7 TL’nin de altına inebilir

Amerikan bankası Citigroup, Türk Lirası’nın daha da değer kazanacağını öngördüklerini belirtti. Sözcü’nün haberine göre doların 7 TL’nin de altına inmesini bekleyen Citigroup raporunda, “Piyasalar Merkez Bankası’nın yeni şahin retoriğini olumlu karşıladı” ifadesine yer verildi. 

Habere göre Societe Generale, Citigroup, Bank of Mitsubishi Tokyo gibi yabancı kurumlar Türk Lirası’nda alım yönünde pozisyon aldılar.

İş Yatırım ise 7.30 desteğinin kırılmasıyla dolardaki satışın hızlandığına dikkat çekerek, para girişinin devam etmesi durumunda bu hareketin 6.80 – 6.90 lira seviyesine kadar sürebileceğini vurguladılar. Ancak gerek enflasyonun yüksekliği, gerekse ücretlerdeki artış nedeniyle doların bu seviyede kalmasının zor olduğu vurgulandı.

UYARI
Bu haberdeki bilgiler ve grafikler yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel, imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İlgili yazılar