NFT Manşet

Coinbase kurucusu: NFT’lerin yüzde 90’ı 3-5 yıla değerini yitirecek

Coinbase kurucu ortağı Fred Ehrsam, NFT’lerin %90’ının üç ila beş yıl içinde değersiz olacağını söyledi. Ayrıca Dogecoin’n reddedilmesi gerektiğini de savundu.

Ehrsam’ın Emily Chang ile “Bloomberg Studio 1.0” konulu röportajından en iyi sekiz alıntı:

1-“İnsanlar her türlü şeyi deneyecek. Milyonlarca ve milyonlarca kripto para ve kripto varlık olacak, tıpkı milyonlarca web sitesi olduğu gibi. Çoğu işe yaramayacak.”

2-“NFT’lerin %90’ı muhtemelen üç ila beş yıl içinde çok az değeri olacak veya hiç değeri olmayacak. Yine de aynı şeyi 90’ların sonundaki ilk internet şirketleri için de söyleyebilirsiniz.”

3-“Kripto bize bir şey öğrettiyse, daha sonra daha somut bir ilerlemeye dönüşemeyecek olan iyi bir memi asla göz ardı etmemek gerekir.”

4- “2017’de gerçekten değişen şey, birdenbire çok daha geniş uygulamalara kapıların açılması oldu. Ethereum sahneye çıktı ve blok zinciri tabanlı uygulamaların inşa edilmesinin mümkün olduğunu gösterdi… Sanırım zamanla ana akım tüketici uygulamalarını göreceğiz, ve belki de NFT’ler tam olarak bunun garip bir örneği.”

5-“Kripto nüanslı bir konu ve ABD’nin kriptoyu yanlış anlaması mümkün. Bugün işi riski azaltmak ve hepimizi güvende tutmak olan çok sayıda düzenleyici var ve bu çok uygun. Aynı zamanda, bence kripto Amerika Birleşik Devletleri için bir sonraki internet boyutunda fırsat.”

6-“Benim kişisel görüşüm, zaman içinde bu dijital değer aktarımı sistemlerini kullanmanın aslında çok daha fazla enerji verimli olacağı yönünde. Ancak erken dönemde çok fazla kafa karışıklığının olması anlaşılabilir.” –

7-“Dünya bir gecede değişmiyor, ancak üstel büyümenin tohumlarının şimdiden oluştuğunu görebilirsiniz. Dolayısıyla, koordine etmemiz gereken bir gelecekte yaşayacağımızı düşünüyorum, bugün bu merkezi platformlara ihtiyacımız olmayacak. Bu zaten doğru. kendi bankanız olabilmeniz için finansal hizmetlerden. Artık paranızı tutmak için merkezi bir kuruma ihtiyacınız yok.”

8-“Tarih henüz yazılmadı. Benim görüşüm, sadece kullanıcılarla değil aynı zamanda düzenleyicilerle de en büyük ana akım marka güvenine sahip olmak için çok güçlü bir yer ve kripto dünyasına köprü olmanın harika bir yer olduğu.”

İlgili yazılar