Medya Manşet

Doğan Holding Egmont ile ayrıldı; İskandinav şirketin çıkma sebebi ne?

Doğan Holding Egmont paylarını satın aldı.

Doğan Holding Egmont ile ayrıldı. Egmont yüzde 50 hissesini ortağına sattı. İskandinav yayıncılık devi Egmont International Holding 25 yıl önce Doğan Holding ile Doğan Egmont Yayıncılık ve Yapımcılık A.Ş.’yi kurmuştu.

Doğan Holding’ten konuya ilişkin yapılan açıklamada; “Doğan Egmont markasına Doğan Kitap, onlara Dex, Doğan Novus, Ceo+, Doğan Solibri ve son olarak da Doğan Akademi markaları eklendi. Eğitim yayıncılığı ve dijital yayıncılıkta sürekli atılım yaptı. Türkiye’nin en iddialı sesli kitap yayıncısı oldu. Yetişkin ve çocuk yayıncılığında yüzlerce yazarın binlerce kitabını hem ‘online’ hem de ‘offline’ satış kanallarıyla milyonlarca okurla buluşturdu ve buluşturmaya devam ediyor” denildi.

Doğan Holding yola tek başına devam edecek.

Bir süredir farklı alanlara odaklanan Egmont Publishing’in hisselerini Doğan Grubu’na satma kararında, yeni odak alanları ve uluslararası yatırım stratejilerinin etkili olduğu kaydedildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Pay devir sözleşmesini takiben Rekabet Kurulu’na yapılacak bildirimin olumlu sonuçlanması halinde, pay devir işleminin usulüne uygun olarak tamamlanması planlanıyor. Doğan Egmont bundan sonra Doğan Holding’in vizyonuyla yatırım yapmaya, yayıncılık sektöründeki güçlü ve iddialı pozisyonunu sürdürerek büyümeye devam edecek. Egmont Publishing yeni adıyla Egmont Story House ile içerik paylaşımı, ortak edisyonlar ve ürün geliştirme gibi alanlarda da iş birliği sürdürülecek”

İlgili yazılar