Halka arz Manşet

Doğan Holding, Galata Wind’i halka açıyor

Doğan Holding, rüzgar enerjisi şirketi Galata Wind Enerji A.Ş.’yi halka arz etmek için SPK’ya başvurdu. Galata Wind’in tamamı YEKDEM kapsamında olan toplam 269 MW kurulu güce sahip, 3 adet rüzgar enerjisi santrali ve 2 adet güneş enerjisi santrali bulunuyor.

Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Şirketimiz bağlı ortaklılarından Galata Wind Enerji A.Ş., Esas Sözleşmesi’nin Sermaye Piysasası Mevzuatı’na uyumunun sağlanması amacıyla gerekli onayı almak üzere bugün Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yapmış ve hisselerinin halka arz edilmesi çalışmalarını başlatmıştır.

Faaliyet sonuçları konsolide finansal tablolarımızda “Elektrik Üretimi ve Ticareti” bölümünde sunulan Galata Wind Enerji A.Ş., yeşil ve yenilenebilir enerji kaynaklı elektrik üretimi yapmaktadır. Portföyünde, tamamı YEKDEM kapsamında olan toplam 269 MW kurulu güce sahip, 3 adet Rüzgar Enerjisi Santrali (“RES”) ve 2 adet Güneş Enerjisi Santrali (“GES”) bulunmaktadır. Galata Wind Enerji A.Ş., 2021 yılında, bir yandan yenilenebilir enerji kaynakları tarafında yeni projeler ile yurt içinde ve yurt dışında büyümeyi hedeflemekte, bir yandan da dağıtık ve alternatif enerji  teknolojilerine yönelerek katma değeri yüksek alanlarda yeni iş alanları yaratmayı planlamaktadır.”

İlgili yazılar