Kripto para Bitcoin Manşet

Dogecoin düşüşü Bitcoin gibi Çin kaynaklı

Dogecoin düşüşünün nedenleri…

Dogecoin düşüşü Bitcoin gibi Çin kaynaklı… Çinli yetkililerin kripto para birimi madenciliğini ve ticaretini durdurmaya yönelik açıklamasının ardından Cuma günü Bitcoin’in fiyatı düştü.

Çin Başbakan Yardımcısı Liu He ve Devlet Konseyi yaptıkları açıklamada, finansal sistemi korumak için daha sıkı bir düzenleme yapılması gerektiğini belirtti.

Çin’de Cuma günü geç saatlerde yayınlanan açıklamada, “Bitcoin madenciliği ve ticaret davranışını azaltmanın ve bireysel risklerin sosyal alana aktarılmasını kararlı bir şekilde önlemenin” gerekli olduğu belirtildi.

Dijital para biriminin zirveden yüzde 40’tan fazla düştüğü daha geniş bir düşüşün bir parçası olarak, açıklama haberleri yayıldıkça Bitcoin’in Coin Metrics’teki fiyatı yüzde 8,5’ten fazla düştü. Diğer kriptolar da büyük kayıplara uğradı, Ethereum ve Dogecoin, yüzde 11’den fazla geriledi.

Çin’in sert konuşması, ABD yetkililerinin Bitcoin kullananlara “vergi kaçakçılığı da dahil olmak üzere geniş çapta yasadışı faaliyetler” yürütmek için sert davranmaya söz vermesinden sadece bir gün sonra geldi. Hazine Bakanlığı, tıpkı nakit parada olduğu gibi 10.000 dolardan fazla kripto transferleri hakkında rapor vermeyi gerekeceğini duyurdu.

Ekonomy.tv

İlgili yazılar